Взимку люди нерідко страждають від ангіни або нежиті. Metro публікує декілька корисних способів не піддаватися недугам і залишатися здоровим.
Одягайтеся тепло. Не відкладайте покупку нової зимової куртки до останнього моменту. Холод може прийти несподівано.
Нікому не позичайте свої речі. Як би це не здавалося грубо, краще нікому не давати свої олівці та ручки. На речах, які люди звикли передавати один одному, накопичується дуже багато мікробів. Нерідко – патогенних.
Приймайте цинк. Цей елемент забезпечує нормальну роботу імунної системи, тому краще ним запастися.
Долайте лінь. Якщо на вулиці холодно, це не означає, що треба сидіти вдома перед телевізором і пити гарячий шоколад. Не припиняйте ходити до спорт-залу. Фізичні вправи зміцнюють імунітет.
Частіше мийте руки. Вимити руки – хвилинна справа. І ця справа якнайкраще перешкоджає проникненню мікробів.
Добре висипайтеся. Поганий сон викликає відчуття втоми й негативно впливає на імунітет.
Їжте багато овочів і фруктів. Овочі та фрукти повні вітамінів і поживних речовин. Їжте їх свіжими, пийте у вигляді соків, з овочів варіть супи.
Змушуйте колег по роботі сидіти вдома, якщо вони застуджені. Від того, що людина буде виконувати свої обов’язки хворою, нікому не буде краще. Такий працівник може заразити весь колектив, і тоді вся робота буде малоефективною.
Знаходьте час, щоб розслабитися. Стан стресу впливає на імунну систему. Щоб бути здоровим, треба проводити час із сім’єю та друзями, ходити в кіно, боулінг, сауну та інші улюблені місця.
Не забувайте пити воду. Зневоднення організму трапляється не тільки влітку, але й взимку. Тому важливо щодня пити достатню кількість води.
Приймайте полівітаміни. Іноді фруктів та овочів не вистачає. Коли навколо хворіє багато людей, краще купити та вживати полівітаміни.
Харчуйтеся правильно. Погода не вплине на стан здоров’я, якщо людина буде дотримуватися збалансованої дієти. Важливо не пропускати прийоми їжі, а також включити до раціону свіжі продукти, горіхи, сухофрукти, арахісове масло, йогурти.
Будьте соціально активним. Не залишайтеся на вихідних вдома. Ходіть в гості до друзів, весело проводьте час. Активні товариські люди в цілому відчувають себе щасливішими, а тому – рідше хворіють.
Пересядьте на наземний транспорт. Для тих, хто добирається на роботу на метро, в зимовий період вкрай важливо уникати поїздок на цьому виді громадського транспорту. В годину пік у вагонах метро багато людей і мало свіжого повітря, тому небезпечні мікроби передаються швидше.
Джерело: nv.ua