Про це йдеться доповіді ЮНІСЕФ, передає Еспресо.TV з посиланням на УНІАН.
Зазначається, що народжені в таких умовах діти, як правило, позбавлені будь-якої медичної допомоги.
“Кожні дві секунди одне новонароджене немовля робить свій перший вдих у розпал конфлікту, часто в жахливих умовах і без медичної допомоги”, – заявив виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк.
Він підкреслив, що сьогодні дуже багато дітей починають своє життя в екстремальних умовах – зонах конфлікту та стихійного лиха, в умовах крайньої бідності, хвороб або недоїдання.
Автори нової доповіді ЮНІСЕФ відзначають, що в країнах, де тривають конфлікти, таких як Афганістан, Центральноафриканська Республіка, Ірак, Південний Судан, Сирія та Ємен, новонароджені діти та їх матері піддаються величезним ризикам. Жінки народжують у небезпечних та антисанітарних умовах без медичної допомоги. Їх діти часто помирають, не доживши до п’ятого дня.
У доповіді ЮНІСЕФ відзначається, що конфлікти, бідність, наслідки зміни клімату і відсутність можливостей штовхають мільйони людей на небезпечні подорожі в пошуках кращого життя.
Тільки в перші 9 місяців цього року понад 200 тис. дітей звернулися із заявами про надання притулку в країнах Європейського союзу. Вони поповнили армію з 30 млн дітей по всьому світу, які покинули свої домівки до кінця 2014 року також через війни, насильство та переслідування.
Згідно з доповіддю ЮНІСЕФ, сьогодні кожна дев’ята дитина в світі живе в країнах і районах, що перебувають у конфлікті. Ці діти стикаються з величезними проблемами. Вони позбавлені можливості лікуватися і вчитися. На сьогоднішній день діти складають майже половину всіх людей, що живуть в умовах крайньої бідності, хоча їх частка в загальному населенні світу досягає приблизно однієї третини.