Студент з НАУ створив теплицю для квартири: черрі дозрівають максимум за 5 тижнів

13 Січня 2016 15:21
Першою інженерною розробкою 21-річного студента був екзоскелет (зовнішній скелет), призначений для відновлення рухливості кінцівок після інсультів і травм. До речі, лікування при подібних проблемах коштує дуже дорого: наприклад, у США воно обходиться приблизно в 700-1000 доларів на добу. За розрахунками молодого розробника, при використанні його екзоскелета вартість реабілітації можна знизити до 200-250 доларів, а термін відновлення рухливості скоротити в три-чотири рази.
За цю розробку студент Національного авіаційного університету Антон Головаченко отримав премію Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».
Як говорить Головаченко, зараз від скелета залишилася тільки рука – іншу частину він розібрав і пустив деталі на зведення теплиці, всі операції в якій виконує автоматика, повідомляє ресурс Fakty.ua.
Сильне подорожчання продуктів «надихнуло» студента зайнятися розробкою автономної теплиці для вирощування продуктів в домашніх умовах.
«У теплиці розміром три на три метри ми за минуле літо і осінь отримали 27 кілограмів томатів сорту чері. Частину з’їли свіжими, іншу законсервували (заготовили 15 трилітрових банок помідорів). На цьому поки вирішили зупинитися. Зараз теплиця дає нам зелень», – говорить Головаченко.

При цьому кілограм помідорів чері обійшовся Антонові та його родині від п’яти до десяти гривень.
Зовні теплиця схожа на величезну чорну коробку, яка стоїть в кутку кімнати. Від теплиці йде електричний шнур, встромлений в розетку. Чорний колір утримує світло від спеціальних ламп.
«Вдень автоматика включає біле світіння, вночі – рожеве. Таким чином ми змусили помідори і цибулю рости цілодобово. Це дозволило різко (у два-три рази) скоротити терміни отримання готової продукції. Висадивши розсаду черрі, через три, максимум п’ять тижнів зриваєш стиглі плоди. Зелена цибуля в нашій теплиці виростає всього за тиждень».

Всі операції в теплиці автоматизовані. Овочі вирощують за допомогою гідропонної системи.
Авторська технологія Головаченко дозволяє на полив витрачати мало води – лише десять відсотків від обсягів, які використовуються при традиційному зрошенні.
«Повністю ізольований від навколишнього середовища промисловий варіант теплиці нашої конструкції можна навіть у пустелі поставити. У такій місцевості мало не всі дні в році ясні. Тому використання сонячних батарей особливо ефективно. Встановлюєш їх біля теплиці і отримуєш автономне енергопостачання».

Наразі студент шукає інвесторів для будівництва першого промислового зразка такої теплиці. Так, Фонд науково-технічного розвитку імені Володимира Михалевича готовий вкласти певну суму, але потрібно приблизно вдвічі більше. Щоб теплиця мала розмір сто на сто метрів, проектові знадобиться 100-120 тисяч доларів.