Дослідження провели кліматологи з Університету Сан-Паулу в Бразилії
За основу були взяті дані, зібрані з 1998 по 2013 роки інструментом Lightning Imaging Sensor (LIS), встановленим на супутнику місії NASA і Японського агентства аерокосмічних досліджень. У підсумку на першому місці виявилося озеро Маракайбо у Венесуелі: небо над ним освітлюється блискавками в середньому 297 днів на рік. При цьому спрямовані вони завжди в одну точку: в місце з’єднання з річкою Кататумбо.
Висока концентрація атмосферних електричних зарядів також відзначається над горами Мітумба в Демократичній Республіці Конго та в гірських районах Камеруну. У числі інших подібних місць – гори Сьєрра-Мадре в Мексиці, півострів Юкатан (Мексика, Гватемала, Беліз), деякі острови в Карибському морі.
87 точок знаходяться в Азії, з гірською системою Гіндукуш в Пакистані на першому місці. Вчені відзначили, що наявність гір є одним з найбільш важливих факторів. У числі інших – узбережжя, де зливи приносяться теплими бризами.
Частота появи блискавок також розглядалася стосовно населених пінктів з кількістю жителів понад 1000 чоловік. Всього було відібрано 500 таких місць по всій планеті, і “найяскравішим” континентом стала Африка: тут 283 міста чи селища постійно бувають освітлені блискавками.
Результати дослідження були представлені щорічній зустрічі Американського геофізичного союзу.
Джерело: Популярная механика