Топ-5 корисних добавок до їжі

7 Квітня 2016 11:17

Здорове харчування – це не просто вміння вибрати продукти правильно, але і спосіб життя в цілому. Іноді для того, щоб зробити сніданок, обід або вечерю більш корисними, досить знати лише кілька простих секретів. Давайте розберемося, які натуральні добавки до їжі здатні наповнити звичайну їжу цінними речовинами.Фенхель

Насіння чіа

І все-таки варто ввести насіння Чіа в свій щоденний раціон, хоча б з трьох причин: воно корисне для серцево-судинної системи, містить клітковину, необхідну для правильного травлення, а ще насичене кислотами омега-3.

Останній пункт важливий особливо, адже саме омега-3 запобігає онкологічним захворюванням і відповідає за здоров’я кров’яної системи. Тільки уявіть, одне маленьке зерно, а скільки приємних бонусів! Додавати насіння Чіа можна в будь-яку їжу – каші, салати, супи і навіть гарніри. Непогано воно буде виглядати і як начинка для сендвічів, якщо перемішати насіння з вершковим сиром.

Лляна олія

Всі ми знаємо про незаперечну користь оливкової олії, і льняна якось меркне на її тлі. І це при тому, що в лляній олії міститься так звана альфа-ліноленова кислота, що відповідає за здоров’я серця! Більш того, вона прекрасно впливає на травну систему, допомагає позбутися від запорів, а значить допоможе і схуднути. Останній аргумент, звичайно, найвагоміший.

Все дуже просто – в якості заправки для салатів соняшникову або навіть оливкову олію потрібно замінити на лляну, або хоча б чергувати. Також ложку масла можна додати в ранкову кашу або мюслі. Про це ви точно не пошкодуєте!

Фенхель

Зерна фенхеля не тільки володіють прекрасним ароматом і можуть бути чудовою приправою, але ще вони відомі своїми корисними властивостями. Фенхель, в першу чергу, потрібен нашій травній системі. По-друге, він зміцнює імунітет і допомагає впоратися з застудами. І, нарешті, по-третє, насіння фенхелю вважається дієтичним продуктом – в 100 грамах міститься всього 340 ккал, але для добавки до їжі вам знадобиться всього лише маленька дрібка. Іншими словами, “ваги” їжі він не додасть.

Додати фенхель можна в салат або гарнір, але найкраще він поєднується з куркою в якості корисної приправи.

Кунжут

Булочка з кунжутом – це класичний і завжди дуже смачний варіант перекусу. Але ми пропонуємо від булочки відмовитися, а ось кунжут залишити – він стане в нагоді в складі інших, куди більш корисних страв. Для початку зазначимо, що ці крихітні насіння містить в собі величезну силу – кунжут щедро насичений залізом, антиоксидантами і білками, які особливо необхідні тим, хто займається спортом.

І без того корисний ягідний або фруктовий смузі стане ще кориснішим, якщо додати в нього кунжут! Цікаво, що залізо, яким так багате це насіння, найкраще засвоюється разом з вітаміном С, так що непогано буде зробити звичайний апельсиновий фреш цікавішим за допомогою кунжуту. Використовуйте його також при приготуванні страв з риби і птиці – організм скаже “спасибі”.

Суха клітковина

Суха клітковина – продукт номер один для жінок, які хочуть скинути вагу. Клітковина корисна для мікрофлори кишечника і міститься в овочах і фруктах, На жаль, але не завжди виходить їсти їх в такій кількості, щоб результат став помітний в найкоротші терміни.
Для тих, хто хоче скоріше вирішити проблеми з травленням, існує суха клітковина – вона продається в будь-якому дієтичному відділі супермаркету.

Цей продукт найкраще вживати зранку, додавши чайну ложку, наприклад, до порції сиру або в кашу. Інший не менш чудовий варіант – покласти клітковину в питний йогурт або смузі.

Джерело:zdorovia.com.ua