Гарбузове насіння ми звикли сприймати як «похідні ласощі». А тим часом вони є не менш корисними, ніж самий гарбуз, з якого їх отримують.
Корисні вітаміни і мінерали в гарбузовому насінні
У гарбузовому насінні багато вітамінів і мінералів: є ніацин і фолієва кислота, інші вітаміни групи В, вітаміни А, С, D і К — в невеликих кількостях, але найбільше в них вітаміну Е — а це «вітамін молодості» і ефективний антиоксидант.
У двох столових ложках насіння гарбуза (28 грамів) міститься 125 калорій, 15 грамів вуглеводів (у тому числі 0 г цукру і 5 грамів клітковини) і 5 грамів білка, а також 5% ваших щоденних потреб у залозі. Гарбузове насіння є джерелом магнію, цинку, міді і селену.
Всім відомо, що сире гарбузове насіння є одним з найпоширеніших народних засобів боротьби з паразитами — з їх допомогою люди завжди позбавлялися від глистів.
Гарбузове насіння є відмінним засобом від закрепів. Якщо вживати їх після прийому їжі, то можна поліпшити роботу шлунка і всього ШКТ.
Вміщені в насінні корисні речовини володіють легкою сечогінною і проносною дією, допомагають при метеоризмі і навіть можуть виводити з організму важкі метали — наприклад, свинець і кадмій. Клітковина сприяє нормалізації рівня цукру в крові — тому при схильності до цукрового діабету гарбузове насіння обов’язково варто включити в раціон.
Користь гарбузового насіння для серцево-судинної системи
Жирова складова гарбузового насіння — це високоякісні рослинні олії, які в основному складаються з насичених і ненасичених жирних кислот — низькомолекулярних сполук. Завдяки цьому гарбузове насіння виводять з організму зайвий холестерин і покращують живлення серцевого м’яза.
Поєднання омега-3 і омега-6 жирних кислот, антиоксидантів і клітковини знижує ризик тромбозу та аритмії, які є причинами інфарктів та інсультів.
Гарбузове насіння корисне для чоловічого здоров’я
Гарбузове насіння багаті цинком і магнієм, а саме ці мікроелементи сприятливо впливають на передміхурову залозу, нормалізують обмінні процеси, поліпшують мікроциркуляцію, забезпечують регулярну продукцію і виведення секрету простати.
При більш детальному вивченні насіння гарбуза було виділено біологічно активна речовина дельта-7-серин, який:
є субстратом для побудови чоловічих статевих гормонів (андрогену і тестостерону);
надає протизапальний ефект на передміхурову залозу і насінні бульбашки.
Також дельта-7-серин усуває застійні явища в сечовому міхурі, сприяючи кращому виведенню сечі, що практично завжди зустрічається при хронічному простатиті і доброякісної гіперплазії передміхурової залози.
Чи можна вагітним гарбузове насіння?
Не тільки «можна», а «потрібно»! За великим рахунком, насіння гарбуза, як джерело вітамінів і мінералів, є відмінними помічниками в зміцненні імунітету. А оскільки вагітність часто сполучена з пониженням жіночої імунної системи, то цей продукт доведеться вельми до речі.
Користь гарбузового насіння при вагітності ще й у тому, що вони допомагають майбутнім мамам рятуватися від печії, нормалізувати випорожнення кишечника, і знизити ризик інфекційних захворювань. Крім того, насіннячка є рятувальним засобом для деяких вагітних і від раннього токсикозу.
Як ввести гарбузове насіння в раціон
Зрозуміло, що лузати насіння, з естетичних міркувань, подобається не всім. Варто сказати, що вживати в їжу краще сире, а не смажене насіння гарбуза.
Додавати гарбузове насіння можна практично в будь-які салати. Вони чудово поєднуються з капустою, селерою, морквою, буряком, шпинатом та іншими овочами.
Горсточка гарбузового насіння зробить ще більш корисними різноманітні каші, мюслі і сухі сніданки.
Можна просто перемолоти насіння в блендері і з’їдати по ложечці такої пасти після їжі. Також гарбузове насіння може стати відмінним доповненням до соусів (песто, каррі).
Джерело: ukrhealth.net