Перенестися в лицарські часи допоможе сімейна подорож по замках. У нашій країні їх близько трьохсот, тому варіантів достатньо. Ми підібрали для Вас 10 палаців, які варто показати дітям. Вибирайте цікаві Вам замки України і вирушайте за незабутніми враженнями і казковими спогадами!
Маленькі дівчатка мріють стати прекрасними принцесами, а хлопчики – відважними лицарями. Діти точно знають, як будувати уявні замки з піску. Вам же під силу подарувати їм набагато більше – казкову подорож до справжнього дому королів і королев. Замки України – відмінний варіант для сімейного подорожі у вихідні. А для проживання можна скористатись сервісом оренда квартир подобово на сайті doba.ua.
Кам’янець-Подільська фортеця
Фортеця в Кам’янець-Подільському є одним з найкрасивіших і найбільш відвідуваних пам’яток країни, з 2007 року вона входить в «Сім чудес України». Приїжджати сюди приємно в будь-який час року, але навесні святкують День міста, організовують різні фестивалі і лицарські турніри. Неприступний замок-фортеця вперше згадується в історичних записах в 1374 році, ну а сьогодні – це популярний музей. Тут можна відвідати театралізовану екскурсію з цікавими розповідями, танцями і піснями, поїздити верхи на конях, вирізати пам’ятні монети, постріляти з лука та просто насолодитися неповторним подорожжю в часі.
Де знаходиться: м.Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.
Більше корисної інформації: http://muzeum.in.ua/ (офіційний сайт історико-архітектурного заповідника «Кам’янець»)
Хотинська фортеця
Ще один замок з «Семи чудес України». Автентичний вигляд фортеці сприяв її появі в фільмах «Захар Беркут», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда», «Запорізька Січ» та інших. Щорічно тут проводять фестиваль «Битва націй», в якому змагаються лицарі з різних країн. Під час турніру організовуються ярмарки, майстер-класи, конкурси та концерти. Замок оточений легендами. Кажуть, що неподалік, під товщею води, знаходиться справжній скарб часів Хотинської битви.
Де знаходиться: м Хотин, Чернівецька обл.
Більше корисної інформації: http://khotynska-fortecya.cv.ua/ (офіційний сайт історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця»)
Замок в Радомишлі
Прекрасний зразок середньовічних замків. Фундамент тут будували не люди, а природа. Будівля стоїть на гранітній скелі часів палеоліту. Замок виглядає автентично і пронизаний духом старовини. Відвідувачі можуть прогулятися ландшафтним парком, скуштувати страви за старовинними рецептами і виготовити папір за технологією 17 століття. Родзинка замку – готель, який при ньому функціонує. Ось де можна по-справжньому відчути себе королем чи королевою.
Де знаходиться: м Радомишль, Житомирська обл.
Більше корисної інформації: http://www.radozamok.com.ua/ (сайт замку)
Олеський замок
Вперше Олеський замок згадується в історичних записах 1327 року. Правда, після зміни кількох власників, землетрусу і пожеж, фортеця була майже повністю зруйнована. Реставрація будівлі відбулася тільки в радянські часи. Сьогодні це музей, в якому можна побачити зразки іконописного і портретного живопису, роботи львівських скульпторів і колекцію творів Пінзеля.
Де знаходиться: смт. Олесько, Львівська обл.
Аккерманська фортеця
Аккерман, більш відомий як Білгород-Дністровський, – найдавніше місто України. А ще тут знаходиться найбільша фортеця в країні. Колись замок мав 34 вежі. До теперішнього часу збереглися не всі, але 2,5 кілометра оборонних стін залишилися і, погодьтеся, це варто того, щоб бути побаченим. На території фортеці є музей, де зібрані археологічні знахідки з Білгород-Дністровського та навколишньої території. Замок входить в «Сім чудес України».
Де знаходиться: м Білгород-Дністровський., Одеська обл.
Замок Паланок
Замок знаходиться на Закарпатті та отримав таку назву завдяки «паланку» – дубовому частоколу. Сьогодні цієї огорожі вже немає, але найменування прижилося. Паланок входить в п’ятірку кращих палаців такого типу в Європі. Зараз тут знаходиться музей загальною площею 3,5 тис. Кв. м. Є, де погуляти, насолодитися духом історії та відчути себе справжніми вельможами.
Де знаходиться: м. Мукачево, Закарпатська обл.
Більше корисної інформації: http://palanok.org.ua/ (сайт замку)
Золочівський замок
Замок був побудований як оборонна фортеця в 1634 році. Однак, за час існування будівля встигло побути королівською резиденцією, в’язницею, панською садибою і навчальним закладом. На території є два палаци – Великий і Китайський. Останній особливо цінний з архітектурної точки зору, адже зразків східного мистецтва на наших землях не так багато. Сьогодні це музей-заповідник, який прекрасно підійде для сімейного подорожі по замках України.
Де знаходиться: м Золочів, Львівська обл.
Замок Любарта
Яскравий представник «Семи чудес України». А ще символ міста Луцьк та прототип зображення на 200-гривневій валюті. Замок має кілька назв: замок Любарта, Верхній замок і Луцький замок. Пам’ятник архітектури постійно реставрується і відкритий для відвідувачів. Саме тут знаходиться єдиний в Україні музей дзвонів.
Де знаходиться: м. Луцьк, Волинська обл.
Замок в Підгірцях
Дуже красивий замок у фільмі «Д’Артаньян і три мушкетери» став … Лувром. Нічого дивного, адже він був побудований для урочистих прийомів, балів і парадів. Замки України, до слова, в радянських фільмах про лицарські часи, з’являлися часто. Існує версія, що Підгорецький палац в стилі бароко і Пізнього Ренесансу став прототипом Петергофа, побудованого для Петра I. На жаль, з 2008 року палац потрапив до переліку 100 пам’яток світу, яким потрібна негайна реставрація. Популярні екскурсії по замкам України включають в себе це місце, хоча для відвідувачів відкрита тільки територія навколо будівлі.
Де знаходиться: с. Підгірці, Львівська обл.
Дубенський замок
Побудований в 15 столітті, замок князів Острозьких жодного разу не був узятий штурмом. Як результат, велика частина будівлі знаходиться в хорошому стані. Сьогодні в замку є музей і організовуються різні виставки.
Де знаходиться: м Дубно, Рівненська обл.
Більше корисної інформації: http://zamokdubno.com.ua/ (сайт історико-культурного заповідника м. Дубна).
Замки і фортеці України завжди оповиті старовинними легендами. Одна справа – прочитати дітям історії про неприступних цитаделях, зовсім інше – показати їх велич наяву. Не втрачайте часу! Вибирайте маршрут і вирушайте в сімейну подорож по замках.
Джерело: vsviti.com.ua