Таку думку політолог Олександр Федоренко, коментуючи пропозицію прем’єр-міністра В. Гройсмана компенсувати столичній владі різницю у вартості комунальних послуг з бюджету.
«Не бути голослівними з мораторієм на підвищення тарифів на комунальні послуги цілком реально, якщо до врегулювання ситуації підійти фінансово виважено. По-перше, провести моніторинг формування тарифів, адже відомо наскільки необґрунтованими й завищеними є тарифні вимоги комунальних монополістів на ринку послуг ЖКГ . По-друге, згадати про децентралізацію та про 60% податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), які уряд забирає з Києва», – говорить політолог.
Олександр Федоренко нагадує, що ПДФО сплачується із офіційно нарахованих зарплат і є найбільшим джерелом наповнення міського бюджету. З 2015 року уряд залишає в місцевому бюджеті Києва тільки 40% податку на доходи фізичних осіб. Тим часом саме за рахунок цього податку формується близько 80% всіх надходжень до місцевих бюджетів. І саме ці кошти могли би частково вирішити питання покриття видатків у сфері надання житлово-комунальних послуг.
«Можна з легкістю підвищувати тарифи до євро стандартів, благополучно забуваючи про гривневий еквівалент українських зарплат і пенсій. Можна з легкістю критикувати мораторій, маючи реальні можливості економічного врегулювання ситуації й свідомо їх уникаючи. Столиця має вчергово домагатися більшої бюджетної свободи від Уряду», – вважає політолог
Нагадаємо, 6 липня Київрада наклала мораторій на тарифи, які підвищились з 1 липня.
НКРЕКП підвищила тарифи на ЖКП для населення.. З 1 липня в Україні майже вдвічі підвищилися тарифи на гарячу воду й опалення. З 1 серпня також подорожчає і холодна вода (до початку осені xолодна вода для киян подорожчає приблизно на 30% – до 13,43 гривень/куб. м.)
Зростуть ціни й на електроенергію— з 1 вересня 2016 року тариф зросте від 0,714 гривні до 1 гривні 64 копійок за кіловат.