«Ой у лузі червона калина похилилася, Чогось наша Україна зажурилася. А ми тую червону калину підіймемо, А ми ж свою славну Україну розвеселимо».
Гімн Українських Січових Стрільців
У народі 17 серпня вшановували Євдокію (Явдоху). Дощі у цей час ідуть серед білого дня, без блискавок і грому. По цьому дню судили про майбутній листопад: «Яка Явдоха — такий листопад». Якщо день погожий, ясний, то і листопад буде погожим, а якщо похмуро і дощ іде — бути йому сірим і туманним.
За церковним календарем 17 серпня вшановують день пам’яті преподобної мучениці Євдокії та Семи отроків в Ефесі, преподобну мученицю Євдокію, мученика Елевферія.
Іменинниками 17 серпня є:
Денис, Іван, Євдокія, Максиміліан.
17 серпня народилися:
1919 — Іван Жулкевський, український актор. Народний артист України. Ролі: Щасливцев («Ліс» О. Островського), Бонко («Макбет В. Шекспіра»), Возний («Наталка Полтавка» І. Котляревського) та ін.
1942 — Муслім Магомаєв, радянський, російський естрадний та оперний співак.
Події 17 серпня:
1245 — у битві поблизу галицького міста Ярослава Данило Галицький розгромив угорське військо і покінчив з боярським спротивом у Галицько-Волинському князівстві.
1914 — у Львові створено добровольчий легіон «Українські січові стрільці». Саме січовики стануть у початків національної революції у Львові в листопаді 1918 і складуть основу Української Галицької армії, будуть однією з найбоєздатніштх частин армії УНР.
1918 — Гетьман Павло Скоропадський встановив в Україні 8-годинний рабочий день.
1979 — Над Україною зіткнулися два літаки Аерофлоту, 156 осіб загинуло.
1999 — Затверджено Прапор Донецької області.
Чи знаєте ви, що:
Про селище-привид в Україні
Бакота — затоплене село на Хмельниччині. Археологічні розкопки свідчать, що ця територія була заселена з доісторичних часів. Наші пращури вважали це місце особливим. Цю думку дослідників підтверджують безліч язичницьких святилищ та капищ, знайдених тут. Існує також частково підтверджена підводними дослідженнями легенда про кам’яний відбиток стопи Будди, що знаходиться зараз на дні річки Смотрич.
Вперше Бакота згадується у літопису 1024 року. У XIII столітті це було велике місто, найважливіший політично-адміністративний центр Дністровського Пониззя (з XIV століття — Поділля), що входило до Галицько-Волинського князівства.
Сьогодні Бакотою умовно називаються місця вздовж берега Дністра, розташовані по сусідству з залишками монастиря.
Цікаво, що, за даними метеорологів, в цьому районі існує своєрідний унікальний мікроклімат — середньорічна кількість тепла на 1 кв. м. тут рівнозначно ялтинському, а скелі і ліси захищають узбережжя Дністра від північних повітряних потоків. Мальовнича природа і романтичний імідж цих місць приваблюють сюди численні потоки паломників і мандрівників.
Останні роки Бакота стала Меккою шанувальників «рольових ігор» і послідовників численних екзотичних релігій.
«Рідна країна»