12 несподіваних ознак високого інтелекту

18 Серпня 2016 09:29

Деякі риси характеру та стилі поведінки людей з високим рівнем IQ можуть дивувати.

Як повідомляє Indy100, в рамках безлічі психологічних досліджень вчені визначили, що розумним людям властиві хороше почуття гумору, неохайність, любов до кішок та інші несподівані особливості.

12 дивних ознак високого інтелекту виглядають так:

Неохайність. Учені з Міннесотського університету дійшли висновку, що небажання прибирати вдома і приводити себе до ладу є ознакою того, що людина розумна і сконцентрована на більш важливих речах.

Рекреаційне вживання наркотиків. Масштабне британське дослідження про дитячий розвиток встановило, що більш розумні діти в дорослому віці вживають наркотики для задоволення частіше, ніж діти з меншим показником IQ.

Старша дитина. Старші брати й сестри, зазвичай, розумніші за молодших.


© Pixabay

© Pixabay

 


Цнотливість у підлітковому віці. Американські вчені з’ясували, що люди, які зберігали цноту в підлітковому віці, мають більш високий IQ, ніж люди, у яких в ці роки були сексуальні стосунки.

Юнацька активність у нічний час доби. Дослідження, опубліковане в журналі Psychology Today, показало, що діти-сови мають більш високий інтелект і стають успішнішими в дорослому житті, ніж діти-жайворонки.

Ліворукість. Про зв’язок між ліворукістю і рівнем інтелекту досі точаться наукові розбіжності. Вважається, що підвищена активність лівої частини мозку проявляється в сильних творчих та розумових здібностях.

Лихослів’я. У більш розумних людей більш широкий словниковий запас, у тому числі запас лайки та інших емоційних фраз.

Хороше почуття гумору. Здатність смішити людей є однією з основних ознак високого інтелекту.


© Pixabay

© Pixabay

Стрункість. Кілька окремих досліджень показало, що більш гладкі люди відрізняються нижчим рівнем інтелекту, ніж стрункі.

Любов до кішок. Дослідження Рочестерського технологічного інституту встановило, що любителі кішок є розумнішими за собачників.

Високий зріст. Вчені з Прінстонського університету знайшли зв’язок між зростом людини і її когнітивними здібностями. Виявилося, що зріст і рівень інтелекту прямо пропорційні.

Скромність. Цю особливість ще називають ефектом Даннінга-Крюгера. Не надто розумні люди найчастіше переоцінюють свої здібності і хваляться тим, чого нема. А люди з дійсно високим інтелектом думають про себе гірше, ніж є насправді.

Джерело:  nv.ua