Вік 20-30 років – найбільш стресовий період життя людини, пише Українська правда.Життя з посиланням на The Daily Mail.
Проте дослідження американського професора із медичної школи Сан-Дієго показало, що з кожним наступним роком ми стаємо щасливішими через поглиблення нашого життєвого досвіду.
Його автор, професор Джест, розповідає: “Етап “фонтану молодості” від 20 до 30 років пов’язаний із набагато гіршим фізичним станом здоров’я, ніж старші періоди життя“.
У своєму науковому проекті професор Джест разом із колегами провів аналіз психічного стану, когнітивних функцій та інших показників ментального здоров’я у 1546 чоловіків та жінок віком від 21 до 100 років.
Усі вони живуть у Сан-Дієго й були обрані для дослідницького проекту за довільним принципом.
Розробка показала, що старші люди мають очевидно вищі показники ментального здоров’я, ніж молодші учасники проекту, попри те, що їхня фізична здатність набагато слабша.
“Відчуття психологічного благополуччя виходить із роками стає більш значущим, – додає професор Джест.
Учасники дослідження засвідчили, що почуваються краще з кожним наступним роком“.
Раніше експерти вважали, що психологічний стан людей старшого віку залежить від їхнього фізичного здоров’я. Але проект професора Джеста вносить корективи у звичні погляди.
З кожним наступним роком люди стають щасливішими через поглиблення життєвого досвіду.Фото PicterArt/Depositphotos |
“Деякі дослідники розповідали про U-подібну криву благополуччя упродовж життя, зі зниженням у ранньому віці до середнього та підвищенням у старшому віці, – наголошує фахівець.
Різкий спад психологічного стану у цій моделі відбувається у віці від 45 до 55 років. Хоча ми не поділяємо таких висновків“.
Дослідження Джеста стосується ментального стану людини, включаючи її задоволення життям, низький рівень пережитого стресу, роздратування й депресію.
“Певні зниження когнітивних функцій з віком – неуникні, але цей ефект проявляється неоднаково у людей та його показники не є клінічно визначальними, принаймні з точки зору впливу на благополуччя й задоволення життям“, – аналізує Джест.
Кілька попередніх досліджень науковців доводили, що старші люди реагують правильно на емоційні події та краще вміють приймати рішення. Вони також легше стримують негативні емоції та спогади.
Тепер професор Джест із командою намагатиметься зрозуміти механізми, які лежать в основі кращого ментального стану у старшому віці.
“Це сприятиме більш широкому дослідженню психічного благополуччя людей різного віку, у тому числі й 20-річних“, – підсумовує Джест.