10 фактів про людський мозок

21 Вересня 2016 15:50
epochtimes.com.ua

epochtimes.com.ua

Людський мозок – найскладніша, непізнана, і творчо обдарована система пізнання світу. Дослідженнями діяльності цієї непізнаної до кінця (та і чи є на це надія?) системи займаються учені: біологи, нейрофізіологи, психологи. Іноді від них ми дізнаємося цікаві факти про людський мозок. В цій публікації представлені лише деякі з них, які формують нашу Топ-10.

1. Наша може запам’ятовувати одночасно лише сім об’єктів. Люди мають три форми пам’яті: сенсорну, довгострокову та короткострокову. Довгострокова працює подібно до жорсткого диска комп’ютера, а короткострокова – як дуже маленький запам’ятовуючий пристрій. Ця короткострокова пам’ять може одночасно утримувати в мозку тільки п’ять – дев’ять об’єктів. Середньостатистична людина здатна одночасно утримувати в пам’яті сім об’єктів. Проте можна натренувати людину обробляти більшу, ніж дев’ять, кількість предметів, якщо навчити його об’єднувати об’єкти в групи. До речі, більшість телефонних номерів складаються з 7 цифр.

2. – самий видимий колір. Жовто-зелений, шартрез, знаходиться чітко посередині частот видимого спектру. Ваші очі мають рецептори для сприйняття синього, зеленого і червоного. Але мозок не отримує інформації про квіти, він отримує інформацію про різницю світлого і темного, та інформацію про різницю між квітами. У результаті рецепторам мозку найлегше “побачити” саме колір шартрез. До речі, цей колір часто використовується психологами, екстрасенсами, художниками, як заспокійливий і одночасно найпомітніший для людини.

3. Ваша підсвідомість розумніша за Вас. Або, принаймні, могутніша. В одному з проведених досліджень людям демонструвалася складна картинка. Людям потрібно було вмить, не думаючи, вказати на те, що дослідники мали на увазі. Більшість піддослідних вмить справилися із завданням. Іншій групі запропонували спочатку подумати і лише тоді дати правильну відповідь. І що? Повний провал, при тому, що на рішення задачі давалося декілька годин.

4. Розумова робота не стомлює мозок. Виявлено, що склад крові, що протікає через мозок, незмінний протягом його активної діяльності, скільки б вона не продовжувалася. При цьому кров, яку беруть з вени людини, що пропрацювала цілий день, містить певний відсоток “токсинів стомлення”. Психіатри встановили, що відчуття втоми мозку обумовлюється нашим психічним та емоційним станом.

5. Молитва позитивно впливає на діяльність мозку. Під час молитви сприйняття людиною інформації відбувається, оминаючи розумові процеси і аналіз, тобто людина віддаляється від реальності. У цьому стані (як і при медитаціях) в мозку виникають дельта-хвилі, які зазвичай фіксуються у немовлят в перші шість місяців його життя. Можливо, саме цей факт впливає на те, що люди, регулярно відправляючі релігійні обряди, хворіють рідше і видужують швидше.

6. Регулярна робота мозку дозволяє запобігти його захворюванню. Дослідження показують, що регулярна робота мозку дозволяє запобігти розвитку важкого захворювання – синдрому Альцгеймера. Інтелектуальна активність викликає виробництво додаткової тканини, компенсуючої хвору. При цьому вивчення чогось нового, як і заняття незвичним видом діяльності – якнайкращий спосіб розвивати мозок. Також позитивно на діяльність мозку впливає спілкування з тими, хто перевершує Вас по інтелекту.

7. Людський мозок сприймає наші тіні як фізичне продовження тіл. Мозок, визначаючи положення тіла в просторі при його взаємодії з навколишнім світом, використовує візуальні натяки, які він отримує не тільки від кінцівок, але і від тіні. Подаюча тінь дає додаткову інформацію про положення тіла по відношенню до предметів, і сприймається нашим мозком, як його продовження.

8. Для повноцінної роботи мозку потрібно випивати достатню кількість рідини. Мозок, як і весь наш організм, приблизно на 75% складається з води. Тому, щоб підтримувати його у здоровому та робочому стані, потрібно випивати необхідну Вашому організму кількість води. Тим же, хто намагається схуднути за допомогою пігулок і чаю, що виганяють з організму воду, слід бути готовим до того, що одночасно з втратою ваги вони частково втратять і працездатність мозку.

9. Мозок прокидається довше за тіло. Інтелектуальні здібності людини відразу після пробудження нижчі, ніж після безсонної ночі або в стані середньої тяжкості сп’яніння. Дуже корисно, окрім ранкової пробіжки і сніданку, що підсилюють метаболічні процеси, що відбуваються у Вашому тілі, зробити і маленьку розминку мозку. Це означає, що не варто зранку включати телевізор, а краще щось небагато почитати або розгадати кросворд.

10. Мозку легше розуміти мову чоловіків, ніж жінок. Чоловічі та жіночі голоси діють на різні ділянки мозку. Жіночі голоси – музичніші, звучать на вищих частотах, діапазон частот при цьому ширший, ніж у чоловічих голосів. Людському мозку доводиться “розшифровувати” сенс того, що говорить жінка, використовуючи свої додаткові ресурси. До речі, люди, страждаючі слуховими галюцинаціями, частіше чують саме чоловічу мову.

Джерело:  cikavo.com.ua