Діагнозу “застуда” немає у жодному медичному довіднику. Так в народі називають багато захворювань, спричинених вірусами. Лікування застуди (мовою медиків – ГРВІ або ГРЗ) від назви вірусу не залежить. А профілактика – тим паче. Всім відомо, що для цього треба просто зміцнити імунітет. Але як?
Пропонуємо вашій увазі продукти, які допоможуть підвищити імунітет у холодну пору року.
Йогурт
Але в осінньому раціоні важливий “живий” продукт, що містить лакто- і біфідобактерії. Цей продукт поліпшує роботу ШКТ, а також відповідає за підвищення імунітету.
Лимон
Куди ж восени без лимона! Вітамін С у продукті руйнується при термічній обробці, тому лимон краще їсти вприкуску з чаєм, а не кидати його в гарячий напій.
Мед
Натуральний мед – метод підвищення імунітету від наших бабусь. Отут не посперечаєшся, продукт містить біологічно активні речовини, які просто необхідні нашому організму в період застуд. Але не рекомендується мед додавати в дуже гарячий чай.
Корінь імбіру
Імбир містить вітамін С, ретинол і вітаміни групи В. До того ж, продукт має бактерицидну властивість, а також стимулює апетит. Імбир можна додавати в чай або супи.
Горіхи
Ці продукти вважаються одними з кращих натуральних джерел аміно- і жирних кислот, які необхідні для оптимального функціонування імунної системи. На день як перекус сміливо можна вживати до 15 г.
Морські водорості
У 100 г міститься приблизно 22 ккал, тому продукт сміливо можна вживати тим, хто дотримується дієти. Морські водорості насичують організм йодом і поліпшують загальний імунітет.
Морепродукти
Цинк – один з найважливіших мінералів для боротьби з інфекціями, що міститься в морепродуктах. Восени рекомендується включити в раціон харчування мідії, раки, кальмари, креветки і т.д.
Петрушка та кріп
Ще місяць і на базарі вже не буде можливості купити зелень з грядки. Петрушка і кріп здатні наситити організм вітаміном С, і підвищити імунітет. Зелень можна додавати в готові супи та страви, а також овочеві салати й робити соуси.
Часник
Незважаючи на неприємний запах, який часник залишає після вживання, він відмінно справляється з підвищенням імунітету в похмуру та дощову погоду. Часник потрібно вживати у свіжому виді, у цьому випадку зберігається більше корисних речовин.
Гриби
Осінь – сезон грибів. Саме цей продукт має бути в осінньому раціоні, тому що містить вітамін D. Відомо, що недолік цього вітаміну спричинює підвищений ризик зараження грипом.
Джерело: poradnyk.com.ua