Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний науково-дослідний реставраційний центр України у рамках спільного проекту «Ars longa: реставратори та реставрація» представляють виставку “Живопис і графіка Азії” 21.10.–25.12.2016
Скільки витворів мистецтва не дійшло в до наших очей, якби не реставратори? Довгостроковий виставковий проект «Ars longa: реставратори та реставрація» покликаний розкрити громаді величезну роль українських реставраторів у збереженні та відновленні унікальної колекції світового мистецтва Музею Ханенків.
Відомий латинський афоризм «Ars longa, vita brevis» (у дещо вільному перекладі: «Життя коротке, мистецтво вічне») найкраще висловлює зміст і мету співпраці музейників та фахівців Національного реставраційного центру – всупереч невмолимій дії часу зберегти та передати нащадкам безцінні культурні скарби.
Перша виставка проекту представляє відреставровані твори живопису і графіки країн Азії.
Кураторка виставки Галина Біленко: «На виставці глядачі побачать перлини мистецтва Азії, серед яких – гравюри всесвітньо відомих японських майстрів Хокусая і Хіросіге, твори китайського живопису 18-19 століть та іранської мініатюри 17 століття. Китайські народні картинки няньхуа, що віщували щастя на Новий рік, за традицією щороку спалювалися, а тому їхні взірці 19 століття є сьогодні рідкісними. Надзвичайно складною була робота реставраторів з відновлення китайської настільної ширми 19 століття із зображенням даоських божеств. Це стосується і буддійських ікон танка – з огляду на особливості техніки виконання, їхнє відновлення стало серйозним викликом для сучасних реставраторів».
Відкриття: 20 жовтня о 17:00
Адреса: вул. Терещенківська, 17
Джерело: http://prostir.museum/ua/event/5040