Сучасне мистецтво стрімко розвивається, і на його горизонті з’являються нові імена.
Експерти W magazine проаналізували нинішні тенденції та перспективи мистецтва і виділили п’ять маловідомих художників і скульпторів, чиї роботи можуть змінити наші погляди на життя. Картини цих майстрів здатні формувати нові тренди у світі творчості.
Рейчел Россін, 29 років, Нью-йорк, США
Рейчел Россін – мультимедіа-художник і майстер оригінальних цифрових інсталяцій, її творча практика спрямована на формування нових вражень про трансцендентність і сприйняття. У сучасному світі дедалі більшу популярність набирають окуляри віртуальної реальності, і Рейчел йде в ногу з часом. За допомогою традиційних художніх технік і передових технологій художниця створює реально-віртуальні сюрреалістичні витвори мистецтва.
Брайан Белотт, 43 роки, Нью-йорк, США
Брайан Белотт поєднує непоєднуване і в процесі своєї творчості йде від однієї ідеї до іншої. Художник може помістити шкарпетки на сліпучу абстракцію на склі, прикрасити пульти і калькулятори камінням і черепашками або покласти подушку, як начинку, між шматочками паперу, назвавши цю інсталяцію великим паперовим морозивом. Здається, фантазія Брайана Белотта не зів’яне ніколи.
Команда художників GCC, держави Перської затоки
У творчій групі GCC працюють вісім художників: Нану Аль-Хамад, Халід Аль-Гарабаллі, Абдулла Аль-Мутаірі, Фатіма Аль Квадірі, Моніра Аль Квадірі, Азіз Аль Кватамі, Баррак Альзаїд і Амаль Халаф. Назва команди є абревіатурою від Gulf Cooperation Council (Рада співробітництва арабських держав Перської затоки). Художники створюють картини та інсталяції, що демонструють інтеграцію сучасного в традиційний арабський світ.
Емілі Мей Сміт, 37 років, Остін, США
Картини Емілі Мей Сміт – це ультрасучасний поп-арт з жіночною графікою і чутливістю в кожній деталі. Образи на роботах художниці демонструють фемінізм, приголомшливу впевненість у собі та креатив.
Дора Будор, 32 роки, Загреб, Хорватія
Батьки Дори були художниками, дідусь – актором, а бабуся знімала фільми. Не дивно, що творчий талант проявився і в самої Дори Будор. Однак можливостей побачити всю палітру сучасного мистецтва в дитинстві та юності у художниці не було, оскільки тоді ще Югославія була досить закритою країною. Допомогла дівчинці хрещена, яка жила у Венеції і брала її з собою на Бієнале. В 2013 році, більш ніж через 10 років після свого першого візиту на Венеціанську бієнале, Дора представила на цій престижній виставці власну роботу.
Джерело: nv.ua