Яка якість води та повітря у Києві на сьогодні?

15 Березня 2017 09:12

Київ — велике місто. І тут, як і в будь-якому іншому мегаполісі, ситуація з чистотою води та повітря непроста. Як змінилася екологічна ситуація в столиці за останні роки і чим зараз дихають кияни?

Фото: Сергій Galyonkin / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0

Кілька років тому Київ займав 20-е місце у рейтингу забруднених міст світу. Хоча з того моменту пройшло чимало часу, але позитивні зміни помітні не в усьому. Наприклад, дані із забрудненості повітря, як і раніше вище середньої норми. За словами фахівців, разом із повітрям кияни вдихають десятки потенційно небезпечних домішок: двоокис сірки, формальдегід та ін.

Як показують дослідження, пік забрудненості повітря припадає на період березень-серпень, в травні та червні повітря найнебезпечніше.

Фото: Сергій Galyonkin / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0

Вихлопні гази транспорту — це 80% всіх шкідливих викидів. Причиною тому є паливо поганої якості, до складу якого входить тетраетилсвинець. Ця речовина — канцероген, отруйна домішка до палива. Разом із вихлопними газами він потрапляє в легені. Щоб «надихатися» тетраетилсвинцем, досить ходити вздовж автомагістралей.

Звичайно, українцям непросто повністю відмовитися від використання авто з дизельними і бензиновими двигунами та пересісти на електрокари. Але в країнах ЄС вже готові до цього переходу.

Крім автомобілів, промислові підприємства також вносять свій внесок у забруднення повітря.

Фото: Нік Савченко / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0

Найбільшої шкоди завдають:

• ТЕЦи (№5 і №6, Дарницька);

• завод «Енергія», на якому спалюють сміття;

• ВАТ «Корчуватський комбінат будматеріалів»;

• станції теплопостачання (№1 і №2);

• районна котельня «Борщагівка»;

• ПАТ «Київський склотарний завод»;

• «Дарницький вагоноремонтний завод»;

• ЗАТ «Київський м’ясокомбінат»;

• Бортницька станція аерації.

Зони Києва з найчистішим повітрям: Національний Експоцентр України, гідропарк та проспект Науки.

Ще одна проблема столиці — це якість питної води, яка надходить із Десни та Дніпра. За словами екологів, показники цієї води — від «помірно забрудненої» до «брудної». Тому всім, хто хвилюється про своє здоров’я, рекомендують використовувати тільки відфільтровану воду.

Але є в столиці й те, що допомагає людям виживати у цьому непростому середовищі — ліси. Дерева очищають міське повітря і роблять його придатним для життя.

Якщо ви любите дерева, приєднуйтесь до квітневих акцій від спільноти «Смарагдовий ліс» із висадки зелених насаджень у Київській області. (Додати посилання, коли вийде стаття)

За матеріалами: Rodovid.

http://www.epochtimes.com.ua