Журі конкурсу Egap Challenge відібрало 15 кращих техно-проектів і стартапів українців, реалізація яких допоможе вивести на новий рівень інфраструктуру, освіту та взаємодію з довкіллям у нашій країні.
Фото: biggggidea.com
Конкурс-ініціатива Egap Challenge розрахований на 2 роки. Його мета — пошук найактуальніших напрямків і найкращих ідей за обраними напрямками. Це можливість для співпраці між стартапами, ІТ-підприємцями, експертами та представниками влади.
Наразі конкурс проводить другий сезон відбору техно-проектів. Із 300 ІТ-рішень зі всієї України обрано 50 проектів, з яких 15 кращих увійшли до інкубаційної програми. У фінальному квітневому Демо Дні визначать переможців і розподілять між ними 2 млн грн.
А поки пропонуємо ознайомитися зі стартапами та проектами, які пройшли відбір.
Інфраструктура
Smart Ticket
За допомогою цієї програми можна побудувати оптимальний маршрут подорожі. Мобільний додаток Smart Ticket прораховує всі можливі шляхи і вибирає найекономніший, найкомфортніший та найшвидший для вас варіант. У підсумку ви отримуєте тільки один смарт-квиток на всю подорож замість декількох.
Фото: biggggidea.com
CarPet
CarPet допоможе врятувати людину, яка потрапила в ДТП, коли очевидців немає, і жертва без свідомості. Пристрій кріпиться до автомобіля, й у разі аварії спрацьовують його датчики. Вони передають диспетчеру повідомлення про транспортний засіб, час, місцеперебування та причини події.
«Розумна Країна»
Цей сервіс дозволяє залишати онлайн-відгуки про користування послугами Укрзалізниці, Укравтодору та Укрпошти. Користувачі можуть вибрати певну ділянку дороги і вказати, яка з нею проблема: ями, немає асфальтового покриття тощо. За словами розробників, цей сервіс допоможе контролювати використання коштів на розвиток інфраструктури.
Фото: biggggidea.com
Освіта
iLearn
Це безкоштовна онлайн-платформа для підготовки школярів до здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Особливо вона стане у нагоді для дітей із віддалених сіл, інтернатів або тих, хто проживає на території АТО. У iLearn вже сьогодні є онлайн-курси з української мови та літератури, англійської мови, математики та історії України.
Фото: biggggidea.com
Casers
Являє собою веб-платформу для вирішення кейсів. Тут компанії, що пропонують свої завдання, розміщують проблемні кейси. А ті, хто вирішують кейси (студенти, випускники тощо) пропонують свої рішення. Далі замовник вибирає кращі з них. Для компаній ця платформа стане зручним пошуком нових ідей з можливістю оптимізації витрат, а для студентів — практичним застосуванням своїх пропозицій і можливістю працевлаштуватися.
Серед кейсів Casers є як комерційні, так і державні проекти.
Фото: biggggidea.com
E-мова
Зручний ресурс для онлайн-вивчення української мови.
«Все починалося як волонтерський проект навчання української мови, але потім до нас стали звертатися з питанням, чи можна вчитися дистанційно на наших курсах. І ми здивувалися, невже в Україні немає онлайн-курсів з мови? Як виявилося, не було, ми стали першими», — каже Анастасія Розлуцька, автор проекту.
Ресурс має попит серед українців, що проживають на окупованих територіях, російськомовних українців, іноземців. Користувачі порталу мають власний е-кабінет із навчальними матеріалами, практичними заняттями, відеолекціями і тестами.
«Буквоїд»
Корисний освітній ІТ-проект для дошкільнят. У вигляді гри «Буквоїд» навчає дітей розуміти світ і готує до школи. Проект містить понад 200 інтерактивних вправ, авторські казки, мультфільми, конспекти занять для батьків та вчителів, робочі зошити для дітей.
Фото: biggggidea.com
Довкілля
Ecoinfo
Являє собою інструмент громадського екологічного контролю. Він вимірює рівень забруднення повітря і систематизує дані. Якщо ви хочете дізнатися про якість повітря у місті, потрібно просто зайти на сайт і визначити своє місце розташування.
Наприклад, якщо рівень викидів шкідливих речовин у повітрі зашкалює, а поруч розташований металургійний завод, то можна написати відповідну петицію і зажадати провести перевірку екополітики на заводі.
Фото: biggggidea.com
«Дорогоцінний пластик»
Цей проект від одеських активістів, спрямований на переробку пластикових відходів і створення з них корисних речей для дому чи міста. За основу проекту взято ідею знаменитого дизайнера Девіда Хаккенса.
«Ідея в тому, щоб збирати пластик та робити з нього стильні і класні речі для міста. Ми прагнемо донести співгромадянам, що пластик — це не сміття, а ресурс», — говорить засновник проекту Євген Хлєбніков.
Фото: biggggidea.com
Animal-id.info
За допомогою цієї платформи господарі тварин можуть зареєструвати свого улюбленця, привласнити йому ідентифікаційний номер, знайти загублену тварину за допомогою ІД-жетона або вибрати нового друга з притулку.
«Ми створили ІД-жетон, який має QR-код. Якщо хтось знайде тварину з цим жетоном і просканує код, то відразу перейде на його профіль. Власник отримає на телефон оповіщення про місцеперебування його улюбленця та GPS-координати, де саме просканували його тварину», — розповідає співзасновник платформи Віктор Копач.
Znaideno
Znaideno дозволяє моніторити зміни площ лісів, які зменшуються через вирубку. Інформація передається оперативно, і це дозволить запобігти знищенню лісових масивів.
«Спочатку за допомогою супутника ми визначаємо велику локацію, де ведеться вирубка лісу. Потім вже виїжджаємо на місце і за допомогою дрона проводимо фотозйомку, створюємо ортофотоплан із деталізованим зображенням меж і визначенням точної площі вирубки. Інформація подаватиметься у вигляді відкритих даних, цим можуть скористатися вже місцеві органи влади і заявити про порушення», — розповідає проект-менеджер Вадим Остапенко.
Fractal
Цей кумедний конструктор — поєднання смарт-пристрою та Інтернету Речей. Наприклад, у створеній теплиці мікроклімат контролюється з телефону. Таким чином, за допомогою мобільного додатку можна вирощувати будь-які рослини.
«AгроЯрд»
Це відкрита і захищена торгова площадка-портал для фермерів. Він допоможе уникнути посередників в аграрній сфері, допомогти фермерам безпосередньо робити закупівлі, продавати врожай та обмінюватися досвідом.
За матеріалами: Вiggggidea.