Фото: Асоціація рибалок України
Представники Асоціації рибалок України (АРУ) заявляють, що на прилавки київських магазинів та супермаркетів часто потрапляє риба із Чорнобильської АЕС.
Такі висновки вони оприлюднили після рейду разом із представниками кількох правоохоронних організацій у ЧАЕС, передає прес-служба АРУ.
Так, під час рейду вони затримали бригаду браконьєрів, у яких вилучили понад 800 кг отруєної газом риби.
При огляді автомобіля «мисливців» виявили пакет підроблених документів та довідок від різних інстанцій – ветслужба, санепідемстанція тощо.
«У супермаркетах на рибу потрібно надати мінімальну кількість документів – накладну і ветеринарне свідоцтво на продукцію. Навчені рейдовим досвідом активісти Асоціації рибалок України, кажуть, що на кожному ринку пакет таких документів коштує від 30 до 50 грн, тому вони фактично нічого не варті», – йдеться у повідомленні.
Як зазначає голова АРУ Олександр Чистяков, доступ в зону закритий для природоохоронних структур. Адже, щоб провести там перевірку, треба за місяць оформлювати пропуск із чітко вказаною локацією перевірки. Тож, за його словами, за таких умов перевірка перетворюється на фарс.
«Звичайно, самі рейди після цього стають фарсом. Цим користуються браконьєри, які почали масово скупчуватися в зоні. Раніше поселенці ловили рибу для власних потреб, тепер же це набуло професійний характер. Риба йде на продаж в столицю», – говорить пан Чистяков.
В Асоціації зазначають, що за останні десять років браконьєри організувались дуже добре. Там з’явився чоловік на прізвисько «Ленін», який всім керує. Його зупиняли на КПП в ЧАЕС не раз, але «через свою понад прибутковість цей бізнес змітає всі перешкоди на своєму шляху».
В АРУ додають, що за останні роки факти браконьєрства в країні катастрофічно збільшилися. Якщо в 1991 році затримали 19 000 водних браконьєрів, то в минулому році ця цифра склала 116 000.
Крім того, він додав, що з часів катастрофи ЧАЕС на Київському водосховищі взагалі не проводять радіологічний контроль. Для продажу виловленої звідти риби потрібно лише ветеринарне свідоцтво.
В АРУ додають, що неофіційний вилов риби наблизився за розмірами до офіційного і становить приблизно від 3 до 5 мільярдів гривень. Такий стан справ почав загрожувати Екологічній і Продуктовій безпеці країни.
На думку представників АРУ, цю проблему можна вирішити. Вони вважають, що підвищення штрафів на браконьєрство допоможе вирішити ситуацію. А за використання отруйних, вибухонебезпечних речовин або електровудки, що масово винищує рибу, варто вводити кримінальну відповідальність. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/10/28/u_supermarkety_kyieva_vzhe_ne_pershyy_rik_potraplyaie_ryba_z_chornobylya__1195021