В 5 країн світу з найвищою смертністю: від чого помирають українці

16 листопадаа 2017 14:32

hmarochos.kiev.ua

Україна входить в п’ятірку країн світу з найвищою смертністю. Від яких хвороб найчастіше вмирають українці.

У 2014 і в 2015 році Україна посідала друге місце з 226 країн за кількістю смертей на рік, повідомляє WestNews з посиланням на Еспресо. За смертністю Україну переганяла лише Південна Африка. З 2016 Україна поліпшила ситуацію, і перейшла на третє місце.

На 2017 рік, за даними Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Україна і зовсім спустилася на п’яте місце, правда зберігши торішній рівень смертності.

Ішемічна хвороба серця

Але навіть знижуючи рівень смертності, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна залишається лідером з деяких видів захворювань.

Тільки в 2016 році 392 тисячі смертей сталося в результаті хвороб систем кровообігу, а це 67% від загальної кількості зареєстрованих смертей в Україні.

У 2014 році Україна посідала друге місце в світі за кількістю смертей від ішемічної хвороби серця (ІХС). У десятку лідерів з кількості смертей через це захворювання увійшли майже всі країни, які були в складі СРСР.

Інсульт

Це друге за поширеністю захворювання в Україні. За даними ВООЗ, 17%, або близько 100 тисяч всіх зареєстрованих смертей в Україні відбулося через інсульт.

Однак в рейтингу смертей в результаті цієї хвороби  Україна в 2014 році за даними ВООЗ знаходиться на 41-му місці, але все одно відноситься до країн з високим рівнем смертності від захворювання. На перших трьох місцях знаходяться Індонезія, Монголія і Росія.

Онкологія

Злоякісні пухлини – третя причина передчасної смерті серед українців. За даними Укрстату, в 2016 році від раку померло 79 тисяч чоловік – це 13% від усіх зареєстрованих смертей. Згідно з даними Національного канцер-реєстру України, щорічно в Україні реєструється понад 100 тисяч випадків захворювання на рак.

На 2016 рік на обліку онкологічних установ України перебувало 919 093 хворих.

Таку смертність фахівці реєстру пояснюють тим, що багато пацієнтів – третина хворих з шлунково-кишковою пухлиною і половина всіх хворих на рак легенів, відмовлялися від лікування.

тіло

Форма раку найчастіше залежить від віку людини. Наприклад, діти до 17 років схильні до лейкемії (раку крові). Чоловіки від 18 до 29 схильні до раку яєчок, а жінки в цьому ж віці частіше отримують рак щитовидної залози.

Чоловіки у віці від 30 до 74 років частіше за все страждають від раку легенів, а жінки – від раку молочної залози. Після 74 років велика ймовірність появи раку шкіри і сечового міхура.

Суїцид

Четвертою причиною високої смертності українців Держстат називає смерть в результаті зовнішніх причин. До зовнішніх причин відносяться: ДТП, напад, суїцид, ускладнення після операцій і багато іншого.

Згідно з даними ВООЗ за 2015 рік, Україна посідала 23 місце з 172 країн за рівнем смертей в результаті суїциду. Тоді показник був 16,6 смертей на тисячу людей. Це дуже високий показник, оскільки середній показник по світу – 10,7 смертей на тисячу людей..

Майже в п’ять разів частіше до суїциду схильні українські чоловіки. Так, за даними Украстату, за 2016 рік близько шести тисяч суїцидів в Україні вчинили чоловіки і півтори тисячі  – жінки. У країнах з високим рівнем доходу самогубства часто виникають через психічні розлади. У той час як в Україні найчастіше суїциди здійснюються зрілими чоловіками або пенсіонерами через фінансові проблеми і самотність.

ДТП

Україна входить в список країн з найвищим рівнем смертей унаслідок ДТП. Заступник департаменту медичної допомоги МОЗ України Андрій Гаврилюк розповів УНІАН, що за останні 6 років в Україні сталося близько 170 тисяч ДТП, в результаті яких загинуло 26,5 тисяч осіб, а 209 тисяч були травмовані.