Активісти наголошують: під час будівництва порушені, зокрема, Міжнародна хартія з охорони та реставрації нерухомих пам’яток, Віденський меморандум ЮНЕСКО та авторське право попереднього архітектора.
У вівторок, 26 грудня, висновки робочої групи щодо врегулювання ситуації довкола нового Театру на Подолі оприлюднили публічно.
Як наголосила за підсумками піврічної роботи заступник голови робочої групи Наталія Кондель-Пермінова, думки фахівців стосовно долі нової будівлі театру розділилися. Одні вважають ситуацію вичерпаною, інші наголошують на порушеннях низки законів і пропонують оголошення конкурсу на перероблення будівлі відповідно до пам’ятко-охоронного статусу Андріївського узвозу.
Висновки члени робочої групи передали міському голові Віталію Кличку. Нині чекають на відповідь.
“Після всього того часу, який ми провели у пошуках саме врегулювання конфлікту, ми сьогодні не маємо позитивного результату. На жаль, ситуація залишається невтішною. Об’єкт, збудований на Андріївському узвозі, фактично зруйнував вулицю, бо він побудований з усіма немислимими порушеннями”, – каже член ICOMOS України Ольга Рутковська.
Як відомо, ще наприкінці жовтня активісти провели чергові громадські обговорення, де запевнили: під час будівництва театрального закладу порушені, зокрема, Міжнародна хартія з охорони та реставрації нерухомих пам’яток, Віденський меморандум ЮНЕСКО та авторське право попереднього архітектора.
До слова, на початку жовтня ДАБІ зробила висновок: жодних порушень під час реконструкції сучасного культурного закладу не було. У жовтні Театр на Подолі офіційно відкрили. У новій будівлі розмістили сцену-трансформер, сучасні гримерні, вбиральні та ліфти для неповносправних. А також візуальну проекцію тексту вистав для людей із вадами слуху та новітню систему локального пожежогасіння.