Станом на кінець 2017 року на строкову службу в російську армію призвали майже 5 тис. жителів анексованого Криму. Про це 5 січня в ефірі радіо “Крим.Реалії” заявила член Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.
За її словами, на півострові почали порушувати кримінальні справи про ухилення від служби в російській армії.
“Ми зараз якраз розробляємо рекомендації, як діяти в подібних ситуаціях. Головна лазівка – не ставати на військовий облік, тоді відкриють лише адміністративну справу. Правда, зробити це складно, тому що на облік масово ставлять і школярів, і студентів. Так, у колишньому Таврійському національному університеті, нинішньому “Кримському федеральному університеті”, навіть не видають дипломи без військового обліку”, – зазначила Сєдова.
Правозахисниця розповіла, що співробітники кримських військкоматів виявляють у соцмережах юнаків, які виїхали на материкову Україну, і погрожують їм розшуком.
“У самому Криму призов до армії виставляють як свято, і багато обманюються, а потім страждають від нестерпних умов”, – заявила Сєдова.
Правозахисна група просить громадян повідомляти про факти призову на строкову службу в російську армію.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Міністерство закордонних справ України неодноразово вимагало від Росії скасувати призов у Криму.