Чи знаєте ви, що спагеті ‒ це макаронний продукт зі строго визначеними вимогами: круглий перетин, діаметр близько 2 міліметрів та довжина понад 15 сантиметрів.
Товстіші спагеті називаються «спагетоні», тонші ‒ «спагетіні». Всі знають, що батьківщиною цього продукту є Італія. Це справді так. Спагеті ‒ популярний продукт італійської кухні і є основним складником багатьох традиційних страв.
Малою батьківщиною спагеті називають місто Генуя. Поблизу нього, у містечку Понтедассіо, існує Музей спагеті, де зберігається нотаріальний акт від 4 лютого 1279 року з архіву Генуї, який затверджує існування продукту з тіста з назвою «макароніс» ‒ прапращура сучасних спагеті. У цьому ж музеї зібрано сотні рецептів соусів та приправ до спагеті.
У Італії до класифікації спагеті підходять більш строго, аніж у інших країнах світу. Так справжні спагеті повинні бути завдовжки 35-40 сантиметрів й мати перетин у 0,7-0,9 міліметра. Усе товстіше, тонше, довше чи коротше має іншу назву.
Зі спагеті готують дуже велику кількість страв. Фактично, замінивши всього лише соус (яких існує понад 10 тисяч), кухар отримує нову страву. Італійці вважають, що все їстівне може бути компонентом страви зі спагеті. Виготовлення соусів та приправ до спагеті ‒ одна з гілок кулінарної науки Італії.
Кажуть, що від справжніх італійських спагеті не товстіють. Мовляв, тверді сорти пшениці, з яких їх роблять, не сприяють відкладанню жиру. Проте, стовідсоткової певності щодо цього нема. Якось знаменитому італійському оперному співакові Лучано Паваротті довелося різко обмежити себе в їжі, замінивши спагеті на салати, м’ясо ‒ на рибу й вино ‒ на воду. Завдяки такій дієті він скинув 42 кілограми.
Натомість італійські дієтологи переконливо доводять невисоку калорійність цього продукту. Спагеті з твердих сортів пшениці справді містять високу концентрацію клітковини, комплексних вуглеводів і вітаміну В1, що сприяють підтриманню оптимальної ваги. Амінокислота триптофан в складі продукту позбавляє від депресії і сприяє хорошому сну завдяки тому, що перетворюється в організмі в серотонін ‒ нейромедіатор, що піднімає настрій. Клітковина і комплексні вуглеводи знижують рівень холестерину в крові, зменшуючи таким чином ризик серцево-судинних захворювань.
Низькоякісні ж спагеті зі звичайного хлібопекарського борошна не принесуть жодної користі. Вони містять багато калорій і завдають серйозної шкоди фігурі. Такі спагеті, приправлені жирним соусом, сиром та маслом, призводять до ожиріння.
http://poradnyk.com.ua/cikavo_znaty/975-kilka-cikavykh-faktiv-pro-spageti.html