6 лютого – Міжнародний День барменів. День бармена відзначається 6 лютого в День святого Аманда і став у багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів. Покровитель виноробів і барменів святий Аманда, єпископ Маастріхтскій (584-679роки), став офіційним покровителем виноробів, торговців вином, пивоварів, власників барів і ресторанів і, нарешті, працівників барів (від барменів до посудомоек) з-за своєї діяльності щодо євангелізації виноробних регіонів Франції, Німеччини.
Цей день в історії:
У 1928 році до Нью-Йорка прибула жінка, що називала себе Анастасією Чайковською і стверджувала, що вона дочка останнього російського імператора Миколи II. У США Анастасія зустрілась з Глібом Боткіним, сином убитого разом з царем його особистим лікарем, котрий визнав її за дочку царя, з якою він дружив у дитинстві. Це стало початком грандіозної містифікації, котра тривала до 1950-х років, коли претензії Анастасії Чайковської на приналежність до царської родини були офіційно спростовані.
1958 року була створена Спілка кінематографістів України.
Цього ж дня в аеропорті Мюнхена в авіакатастрофі загинули футболісти ”Манчестера Юнайтед”. Під час зльоту у мюнхенському аеропорту зазнав аварії літак, що перевозив футбольну команду “Манчестер Юнайтед” з Бєлграда до Англії після чвертьфінального матчу на Кубок чемпіонів з “Црвеною Звєздою”. У пожежі і під уламками загинуло 23 чоловіка і серед них 8 футболістів, 8 журналістів і три співробітники клубу. Чудом вижили тренер Метт Басбі, захисник Білл Фоулкс і нападаючий Боббі Чарльтон.
1971 рік — у ході прогулянки по Місяцю американський астронавт Алан Шепард продемонстрував удар по м’ячику від гольфа.
1985-го Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, на потіху друзям створив свій перший комп’ютер, залишив компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство. В цей же день компанія Microsoft оголосила про створення текстового процесора Word, призначеного для комп’ютерів IBM PC. Інтуїтивно побудована, проста в роботі програма зуміла витримати конкуренцію з лідером програм для обробки текстів WordPerfect і невдовзі стала однією із найпопулярніших у світі. Для Microsoft створення Word означало відкриття нового напрямку в її діяльності – поряд із розробкою операційних систем, які більшою мірою цікавили виробників комп’ютерів, Microsoft зайнялась розробкою програмного забезпеченя, орієнтованого на масового споживача.
Народилися:
1313 рік – Джованні Бокаччо, італійський письменник (“Декамерон”, Ворон”).
1883 рік – Дмитро Григорович, український та радянський авіаконструктор, творець першого гідроплану та першого у світі морського торпедоносця.
1903 рік – Юрій Шовкопляс, український письменник, керівник кафедри журналістики Харківського університету та Харківської організації СПУ.
1940 рік – Олег Орач (Комар), український письменник, журналіст, перекладач. Автор низки поетичних збірок, книжок для дітей; упорядник спогадів про Василя Стуса “Не відлюбив свою тривогу ранню”.
1945 року народився Боб Марлі (Роберт Неста), ямайкський композитор, співак в стилі реггі (“Get Up, Stand Up”, “No Woman No Cry”, “I Shot the Sheriff”). Перший артист Ямайки, що зумів домогтися міжнародного визнання. В своїх піснях він розповідав про труднощі і щоденну боротьбу народу Ямайки, створюючи портрети людей пригноблених і обділених, але щирих, світлих, що було невичерпним джерелом їхньої сили. Завдяки йому сонячна музика Ямайки стала невід’ємною частиною світової музичної культури.