7 лютого: це цікаво знати

7 Лютого 2018 07:21

Цей день в історії:

1483 року відомий український вчений Юрій Дрогобич у Римі видав книгу «Прогностична оцінка поточного 1483 року» (Iudicium pronosticon Anni M.cccc.lxxxiii), яка є першою відомою друкованою книгою українського автора.

1906 року сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал лиха (замість коду CQD, який раніше використовували на суднах).

В 1920-му в Іркутську за повстановою місцевого Військово-революційного комітету розстріляно 47-річного адмірала Олександра Колчака, Верховного Правителя Росії  в 1918-1920 рр.

У 1984 році американський астронавт Брюс Маккендес став першою людиною, що вийшла у відкритий космос без страхувального пристрою. Під час польоту “Челленджера” при допомозі спеціального апарату на реактивній тязі він залишив корабель і рухався навколо нього у відкритому космосі на відстані до 100 метрів. Апарат, вагою 136 кілограмів, що одягається як “заплічний рюкзак”, дозволяв переміщуватись у просторі зі швидкісью до 2 км/год. Після його півторагодинного випробування Маккендес безпечно повернувся на борт “Челленджера”.

1992 рік — у голландському місті Маастрихт міністри закордонних справ, економіки та фінансів країн – членів ЄЕС підписали “Договір про Європейський Союз”, який передбачав трансформацію ЄЕС в новий економічний, валютний, а у перспективі і політичний Європейський Союз. Ядро 240-сторінкового документу, схваленого представниками 12 західноєвропейських держав, склали економічний і валютний союзи. До 1999 року країни мали ввести єдину валюту, єдине громадянство, а жителі об’єднаної Європи отримають активне і пасивне виборче право на виборах до місцевих органів країни, в якій вони в даний момент проживають; оборонна політика країн – учаниць Європейського союзу мала б формуватись спільними зусиллями на основі воєнно-політичних принципів НАТО. Маастріхтський договір набував чинності з 1993 року і до того часу був ратифікований у Великій Британії, Франції, Німеччині, Ірландії, Іспанії, Португалії, Італії, Греції, Данії, Люксембурзі, Бельгії та Нідерландах.

Народилися:

1478 рік —Томас Мор, англійський філософ, державний діяч, лорд-канцлер (1529-32 рр.), письменник (“Утопія”), один з основоположників утопічного соціалізму.

1804 рік – Микола Маркевич, український історик, письменник, етнограф, фольклорист, поет, композитор.

1812 року народився Чарльз Діккенс, англійський письменник (“Давид Копперфільд”, “Олівер Твіст”, “Холодний дім”, “Тяжкі часи”…). Твори Діккенса пронизані дотепністю, що вплинула на оригінальність національного характеру і образу мислення, відомого в світі, як “англійський гумор”.  Письменник похований в куточку поетів у Вестмінстерському абатстві.

1847 рік – Олександр Русов, український етнограф, фольклорист, сатирик, громадський діяч

У 1906-му народився Олег Антонов, український авіаконструктор; створив понад 60 типів транспортних літаків і планерів. Створив також близько 50 конструкцій учбових, транспортних і спортивних планерів.