У розслідуванні говориться, що до 2013 року Порошенку належав журнал та кілька інших ЗМІ, а також трохи менше трьох відсотків акцій UMH. І Порошенко стверджує, що перестав контролювати це медіа до продажу Курченку у червні 2013 року.
Al Jazeera зазначає, що документи компанії вказують на те, що хоча Порошенко, можливо, відмовився від своїх журналів та радіостанцій, він володів своїми акціями до жовтня 2013 року.
Але речник президента сказав, пише Al Jazeera, що Порошенко не володів прямо чи непрямо будь-якими корпоративними правами в UMH станом на 28 жовтня 2013 року – моменту продажу.
«Відповідно, пан Порошенко не отримував будь-яких коштів від продажу, який згадується в нашому запиті, і, таким чином, не мав будь-яких податкових зобов’язань», – мовиться у статті, з посиланням на президентського речника.
За словами речника, Порошенко продав свої частки в усіх проектах UMH у 2012 році та в травні 2013 року відповідно.
Каленюк в інтерв’ю Радіо Свобода наполягає: «Цей факт має бути перевірений в рамках кримінального провадження. Тобто, чи була у власності якась частка на жовтень 2013 року».
А Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна, каже в інтерв’ю Радіо Свобода, що як представник поважної організації глобального представництва в Україні, наразі не може давати ґрунтованої оцінки.
«По документах, які є, потрібно їх верифікувати, а по-друге, фактично перевірити припущення про збіг двох подій – виходу (Бориса Ложкіна) з Національної інвестиційної ради і звернення відповідного каналу. Ми зробили ряд запитів і зараз намагаємось зібрати цю конкретну інформацію. Тобто, є підстави для розгляду, але поки що важко говорити про підстави для висновків», – каже Юрчишин.
Президент Порошенко звільнив Ложкіна з Національної інвестиційної ради 8 лютого – як стверджує Al Jazeera, через кілька годин після того, як канал зв’язувався з Адміністрацією президента щодо реакції на цю історію.
«Допоки не буде – доти триватиме»
Щодо самого розслідування міжнародного телеканалу, то Юрчишин помітив, що вдруге за достатньо короткий період часу з одного джерела, з одного каналу, «який до того не був причетний до системного висвітлення проблематики боротьби з корупцією в Україні, на ньому з’являються такі інклюзивні інтерв’ю, можна зрозуміти, що в Al Jazeera з’явився системний викривач».
За словами Юрчишина, таким джерелом може бути хтось достатньо близький до середовища як чинної, так і попередньої влади, який орієнтується і добре уявляє взаємні стосунки між представниками ключових політичних гравців.
Але тут є й ширша проблема, додає Юрчишин.
«Зараз, через таку достатньо аморфну позицію української влади у боротьбі з корупцією, маємо ситуацію, коли на зовнішній арені з’являється гравець, який користується оцією аморфністю і починає бити по українській владі. Наскільки це аргументовано чи змістовно – тут потрібно в кожному випадку розбиратись, – каже Юршичин в інтерв’ю Радіо Свобода.
«Але вже нині чітко зрозуміло, що гальмування, затягування боротьби з корупцією зараз грає проти української влади. Її б’ють за те, що вона обіцяла зробити, обіцяла як суспільству, так і міжнародним партнерам, – зауважує Юрчишин, – І якщо українська влада не буде боротися з корупцією, то такі викриття будуть з’являтися і з’являтися».
https://www.radiosvoboda.org/a/29031288.html