Росія руками Німеччини і Франції зірвала на Мюнхенській конференції зустріч у нормандському форматі глав зовнішньополітичних відомств.
Про це сайту “24” розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
Він нагадує: міністр закордонних справ РФ Лавров заявив, що Росія не буде зустрічатися з представниками “нормандської четвірки”. Далі Париж замість міністра прислав комісара, що, зазначає Снєгирьов, говорить про певну неповагу. А міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель ніби був змушений через партійні справи поїхати з конференції. Таким чином, на думку Снєгирьова, Москва руками Франції і Німеччини зірвала зустріч.
Крім того, експерт звертає увагу на слова Габріеля, який знову заявив про пом’якшення антиросійських санкцій і продовження співпраці з РФ.
Міністр закордонних справ Німеччини Габріель заявив, що, незважаючи на американську позицію, Берлін робитиме певні кроки для покращення стосунків із Росією. Це прямий виклик США. Німеччина заявила про власні економічні інтереси: Україна її не цікавить. І це позиція Європи,
– зазначає Снєгирьов.
Він також зазначає, що вже після конференції представник Ради Федерації Росії Пушков заявив, що введення миротворців Україна повинна узгодити з “Д/ЛНР”. Як вважає експерт, у Москві подивилися на реакцію Європи, яка не готова до активних дій щодо України, внесли суперечності по лінії США-ЄС і знову перевели стрілки – зовнішню російську агресію у ніби внутрішній конфлікт.
“Введення місії залежить і від України, а ми досі чітко не визначили, що це: війна, зовнішня агресія? Порошенко, їдучи в Мюнхен, повинен був підписати закон про реінтеграцію, щоб показати: Росія – країна-агресор (Порошенко підписав закон 20 лютого, після Мюнхенської конференції – “24”). А як тоді можна ухвалювати рішення про миротворців? Ми втрачаємо залишки суб’єктності. Чекаємо, що скаже вашингтонський обком або в Кремлі. Україні в Мюнхені забили гол, тому якихось змін на Донбасі не буде”, – наголосив Дмитро Снєгирьов.
Нагадаємо, на 54-й Мюнхенській конференції з питань безпеки Організація об’єднаних націй презентувала звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі високопосадовцям, включно зі спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером. У документі, зокрема, йдеться про імовірних учасників місії, серед яких є і Білорусь. Також була запланована зустріч у нормандському форматі, яку скасували.
Що таке нормандський формат? Тип зустрічей у чотиристоронньому форматі: Україна – Німеччина – Франція – Росія, щодо вирішення збройного конфлікту на сході України. Назва формату походить від зустрічі глав цих чотирьох держав, яка вперше відбулася 6 червня 2014 року, в містечку Бенувіль, що в Нормандії (Франція), в рамках відзначення 70-річчя операції “Оверлорд” та відкриття так званого другого фронту Другої світової війни.
Що таке Мюнхенська конференція з безпеки? Щорічна конференція, яка проводиться в Мюнхені з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини. Учасниками форуму в перші 30 років були військові та політичні лідери держав НАТО, політологи і представники ЗМІ. З 1990-х років у конференції беруть участь представники України, Росії та інших країн Східної Європи, Китаю, Індії, Японії.
Виступ президента Росії Володимира Путіна на 43-й мюнхенській конференції 2007 року, отримало назву Мюнхенська промова, викликав великий резонанс у суспільстві та деякими політологами було названо початком нової холодної війни.
https://24tv.ua/ukrayina_tag1119