Російські ЗС проводили військові навчання в регіоні якраз перед викидом хімічних речовин
Екологічна обстановка в місті Армянську, розташованому на півночі окупованого Криму, погіршилася через навчання Збройних сил РФ, які проходили в середині серпня 2018 року, інформує news.enovosty.com з посиланням на заяву Міноборони України.
За даними Головного управління розвідки, незадовго до погіршення екологічної обстановки в районах розташування відстійників хімвиробництва титанового і содового заводів (кислотонакопичувачів) російські збройні сили проводили стрільби, в результаті чого пошкодили ці об’єкти. Один із заводів – «Кримський титан», як відомо, належить олігарху Дмитру Фірташу.
«Внаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до істотного погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму», – заявив представник прес-центру Міноборони Олександр Мотузяник.
Як відзначили в Міноборони, російські окупанти, намагаючись приховати масштаб події, поширюють через ЗМІ фейкові повідомлення. Це робиться для дезінформації суспільства про реальний стан справ в анексованому Криму, щоб уникнути відповідальності за погіршення екологічної ситуації.
Нагадаємо, у ніч з 23 на 24 серпня в Армянську стався викид невідомих речовин, через що на листі дерев і дахах будинків з’явився маслянистий наліт жовтуватого кольору, а в населеному пункті поширився їдкий запах кислоти. На територіях, розташованих близько до кислотонакопичувача, вимерла вся рослинність, з дерев опало листя, подекуди лежать мертві тварини. Місцеві жителі масово скаржилися на кашель, головний біль, висипання і кисло-залозистий присмак у роті.
Роботу заводу «Титан» зупинено на два тижні, з Армянська масово вивозять дітей.
Між тим, за інформацією Deutsche Welle, завод «Кримський титан» – найбільший у Східній Європі виробник діоксиду титану – білого барвника, що широко використовується у різних галузях, – досі працює, його труби димлять.
Зазначається, що завод знаходиться майже на кордоні з материковою частиною України, тож шкідливі випари досягнули і жителів навколишніх українських сіл.
За словами Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та Севастополя Ісмаїла Халікова, 4 вересня Україна звернулася до міжнародних організацій, зокрема ООН та Організації із заборони хімічної зброї, з інформацією про хімічні викиди на «Кримському титані».
У прес-службі холдингу Group DF Дмитра Фірташа не відповіли на запит DW щодо ситуації на заводі.