У народі 30-те березня називається днем “теплого Олекси”.
Особливо його відзначали колись бджолярі, рибалки та мисливці, бо вважалося, що з теплого Олекси вже починається справжнє тепло. Пасічники виставляли вулики для першого вильоту бджіл, рибалки йшли вранці на річку спостерігати за тим, як щука хвостом лід розіб’є, однак не ловили її, бо це вважалося великим гріхом. А мисливці від цього дня вже починали полювати на ведмедів та лисиць.
Звичайно, теплого Олекси, був третім важливим днем березня після Явдохи і Сорока Святих, за яким визначали погоду. Тепла сонячна погода віщувала врожай хліба та багаті рої.
За церковним календарем 30 березня вшановують преподобного Олексія – чоловіка Божого.
Іменинниками 30 березня є Олександр, Олексій, Віктор, Ірина, Леонард, Ян.
Події 30 березня у Києві:
1922 – Лесь Курбас створив театр-студію “Березіль”. На початку своєї діяльності театр був узятий на повне утримання військовими, яким дуже подобалися вистави колективу. Так “Березіль” існував до 1925 року, поки не став одержувати дотацію від держави. До творчого об’єднання “Березіль”, крім київського відділення, тоді вже входили філії в Одесі, Умані та Білій Церкві. З 1926 року театр був переведений до Харкова, а його місце зайняв теперішній театр української драми імені І.Франка.
«Я вибираю березіль тому, що він буря, тому що він – бунт, з якого літо родиться» Лесь Курбас.
1993 – у музеї П. Тичини відкрилася перша персональна виставка (посмертна) художника – монументаліста, одного з ідеологів руху шістдесятників В. Кушніра.
1993 – з нагоди 75 – річчя першого міжнародного поштового перельоту за маршрутом Відень – Краків – Львів – Київ на поштамтах Відня, Києва і Львова відбулося спец погашення філателістичної продукції. Міністерство зв’язку України та Поштова адміністрація Австрії з цієї нагоди ввели в обіг дві українські поштові марки за оригіналом австрійського художника А. Бечкера.
2000 – відкрили чергову станцію метрополітену “Дорогожичі”.
Джерело: Рідний Київ