250 років з дня народження Івана Котляревського
Цей день в історії:
1834 — вперше розпочалися заняття у Київському університеті на першому факультеті новоствореного університету — філософському.
1850 — Каліфорнію прийнято в США як 31-й штат.
1855 — в ході Кримської війни після 349-денної облоги британо-французькі сили взяли Севастополь.
1913 — у Києві штабс-капітан Петро Нестеров уперше у світі зробив на літаку «мертву петлю» — одну з фігур вищого пілотажу («петля Нестерова»).
1920 — створено Київський авіаційний завод.
1944 — СРСР і Польща уклали договір про виселення українців з їхніх етнічних земель, що увійшли до складу Польської республіки.
1951 — Народно-визвольна армія Китаю ввійшла в Лхасу. Остаточна ліквідація незалежності Тибету.
Народились:
1583 — Джироламо Фрескобальді, італійський композитор, органіст та клавесиніст.
1585 — Арман Жан дю Плессі, герцог де Рішельє, французький політичний діяч, кардинал (†1642).
1737 — Луїджі Гальвані, італійський медик і фізик, ім’я якого носять гальванічні елементи.
1769 — Іван Котляревський, український письменник, поет, драматург, засновник нової української літератури, громадський діяч.
1789 — Вільям Кренч Бонд, американський астроном.
1828 — Лев Толстой, російський письменник.
1897 — Марія Струтинська (літ. псевд. Віра Марська), українська літературна діячка.
1897 — Євген Цісик, стрілець УСС, музикант (скрипка), диригент театрального оркестру, композитор. Написав музику до пісні «Тополя» на слова Т. Шевченка.
1901 — Лев Шубников, український фізик в галузі фізики низьких температур, відкрив у співавторстві з Вандером де Гаазом осциляції магнетоопору при низьких температурах (Осциляції Шубнікова — де Гааза); працював в УРСР та в Нідерландах.
1903 — Лев Шанковський (псевдонім — Олег Мартович), український економіст, журналіст, військовий, історик-дослідник, активний учасник повстанської боротьби проти радянських і нацистських окупантів під час ІІ Світової війни, член-основоположник УГВР.
1908 — Чезаре Павезе, італійський письменник і перекладач, один з найвидатніших італійських письменників ХХ ст. Автор повістей («Диявол на пагорбах», «Серед жінок», «Чудове літо», «Місяць і смолоскипи») оповідань, лірико-філософських есе.
1923 — Деніел Карлтон Гайдушек, американський педіатр і вірусолог, лавреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 1977 року.
1928 — Борис Головко, український художник-оформлювач, заслужений майстер народної творчості УРСР.