У столиці розшукують волонтерів

27 Вересня 2019 13:34

У Колонній залі КМДА сьогодні пройшла Київська міська молодіжна волонтерська асамблея. Організатор – Київська міська організація Товариства Червоного Хреста України.

Мета заходу – зацікавити молодь волонтерством. Задача Товариства Червоного Хреста України – допомагати державі в гуманітарній сфері, захищати людську гідність та полегшувати страждання.

На заході було багато студентів, яким розповіли про напрямки роботи організації. А саме: навчання навичкам першої допомоги; загони швидкого реагування, які працюють пліч о пліч з рятувальниками; психо-соціальна підтримка ( робота у геріатричних пансіонатах, реабілітаційних центрах та сиротинцях); медико-соціальна допомога.

Всі охочі мали змогу заповнити анкету волонтера.

Тетяна Гоєнко, голова Товариства Червоного Хреста міста Києва, розповідає:

– Зараз працює 56 постійних волонтерів. Це люди, на яких ми можемо 100% розраховувати. Ще близько 50 осіб ми залучаємо періодично. У нас грандіозні плани – на наступний рік плануємо залучити до волонтерства 300 людей. Найактивніші – жінки. Вони більше налаштовані на емпатію, вміють співчувати. Хоча серед молодих людей досить багато саме чоловіків. Наприклад, волонтери у Загоні швидкого реагування. Але є й волонтери-хлопці, які працюють з хворими дітками.

В світі діє рух Red Noses International. Веселі клоуни приходять розважати дітей у паліативні відділення лікарень. «Червоні носи» працюють й в Україні.

Артем Алексєєв, волонтер, працює лікарняним клоуном вже 8 років. Проект розпочав у Рівному. Але зараз працює й в інших містах. Започаткував школу, в якій навчає волонтерів. Розповідає про свою роботу:

– До таких дітей потрібно ставитись як до звичайних. І не жаліти. Наша мета – принести дитинство в лікарню або хоспіс. Ми вивчаємо базові медичні аспекти, щоб знати як дитині не нашкодити. Також під час маніпуляцій ми допомагаємо медичному персоналу, відволікаючи дітей. Останнім часом також ходимо до дорослих у паліативні відділення. Дорослі – це такі ж діти, але дорослі. Повертаємо їх у дитинство і через гру викликаємо позитивні емоції.

Товариство Червоного Хреста діє в Україні вже понад 100 років. Саме ці люди допомагали українцям пережити жахи Голодомору та Другої світової війни.

Джерело: Ярослава ЗОЛОТЬКО, “Вечірній Київ”