В грудні 2020 року в музеї-майстерні Івана Кавалерідзе на Андріївському узвозі відкрилася виставка «Різдво, казки та чудернацькі звірі» української художниці Оксани Фурси.
На виставці представлені різдвяні картини, що поєднують європейські традиції живопису та український колорит. Снігове мереживо та яскраві барвисті персонажі картин не залишать байдужими найвимогливіших глядачів. Графічна техніка живопису картин виставки походить з мистецтва гравюр 15 століття. Саме тому, розглядаючи виставку української художниці, не можливо не пригадати історію улюблених різдвяних картин та листівок, що прийшли до нас із Західної Європи.
Праобразом сучасних новорічних листівок стали саме гравюри. Їх дарували до Дня святого Миколая у середньовічних містах. Святкові гравюри були витворами мистецтва, виготовлялись вони в майстернях в невеликій кількості, продавалися в церквах та коштували дорого. В 18 століття різнокольорову «Частинку Різдва» – святкову листівку дарували школярі своїм батькам в Німеччині. На листівках вони писали побажання, таким чином показували, як покращився їх почерк, і звичай, сподівалися отримати солодощі в свою шкарпетку від Святого Миколая.
Картини Оксани Фурси виповнені оригінальною авторською технікою, яка базується на грі світла та тіні. В ці передсвяткові зимові дні вони переносять нас до середньовічних вітражів величних соборів Європи та нагадують глядачам про єднання людини з Богом. Чудернацькі звірі, олюднені природні явища – всі ці яскраві і насичені різнокольорові образи на картинах української художниці створюють святковий настрій.
Джерело: “Вечірній Київ”