Щонайменше дві третини депутатів 18-21 рік, обраних на нещодавніх місцевих виборах, виявилися родичами чинних політиків або чиновників, повідомляє рух Чесно.
На місцевих виборах 2020 року в районні, міські та обласні ради було обрано 49 депутатів у віці до 21 року. Третину завела у ради партія «Слуга народу». Родичі серед політиків, чиновників або суддів є щонайменше у 30 з них. У більшості випадків таким впливовим родичем є батько (22 випадки з 30); шістьом кандидатам допомагали політичні зв’язки матері; ще у двох випадках впливовим родичем був дядько.
Лише двоє з 30 «молодих родичів» перемогли на виборах завдяки конкурентній боротьбі у своєму окрузі. Решта отримали від партій місця у списках, які фактично гарантували їм мандат. Наприклад, 20-річний депутат Рудківської міськради Дмитро Копанчук – син нардепки Олени Копанчук, фігурантки антикорупційних розслідувань. У своєму окрузі Дмитро набрав нуль голосів, тобто навіть не скористався можливістю проголосувати за себе. Він потрапив у раду завдяки високому місцю в єдиному списку партії.
Загалом четверо молодих депутатів є дітьми чинних депутатів Верховної Ради. Серед них – 20-річна Ярина Ар’єва, донька Володимира Ар’єва (обидва – Європейська солідарність). 21-річний де-путат Сєвєродонецької райради Ярослав Вельможний – син нардепа Сергія Вельможного (обидва – Наш край). 19-річний депутат Краматорської міськради Ростислав Солод – син нардепів Наталії Ко-ролевської та Юрія Солода (вся сім’я – ОПЗЖ). Ростислав має 24,5 мільйона доларів у криптовалюті.
«Відкриті списки та гендерні квоти мали би стати соціальними ліфтами для залучення в політику нових облич, зокрема молоді. Втім, аналіз біографій наймолодших кандидатів місцевих рад показує, що сімейні зв’язки залишаються перепусткою до політичного ліфту, який піднімає родичів політиків», – зауважують у Чесно.
Джерело: “Хмарочос”