Активісти, які сьогодні зранку пікетують з’їзд суддів у столичному «Президент-готелі», заявляють, що на посади членів Вищої ради правосуддя та Конституційного суду претендують недоброчесні кандидати. Про це у прямому включенні розповів кореспондент програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
«Ми проаналізували кандидатів до ВРП — їх 34, до КСУ — їх 7. Жоден із цих кандидатів не є гідним цієї високої посади, не відповідає конституційним вимогам, жоден не є доброчесним і достатньо кваліфікованим» — повідомила Галина Чижик, юристка Центру протидії корупції, який організував акцію.
За словами жінки, Рада суддів, яка проводила співбесіди, не поставила цим кандаидатам жодного питання щодо їхніх статків, доброчесності та «свавільних рішень».
Мітинг біля «Президент-готелю» пройшов спокійно — його учасники лише запалили кілька фаєрів. За дотриманням порядку тут слідкували кілька сотень правоохоронців на чолі з очільником столичної поліції Андрієм Крищенком.
За словами юриста, аби упередити голосування за цей проект закону судді влаштували з’їзд, щоб на ньому встигнути призначити до ВРП «чотирьох дуже сумнівних осіб».
«Якщо це відбудеться, це фактично відкине судову реформу знову на невизначений термін. Люди, до яких є питання і немає довіри суспільства, будуть далі керувати судовою системою… ми проаналізували усі кандидатури, і не знайшли там достойних і авторитетних людей, які готові міняти цю систему. Зате є цілий ряд одіозних суддів, які в часи Майдану засуджували активістів Революції Гідності» — каже Маселко.
Зокрема, за словами юриста, одна з претенденток на посаду у ВРП є підсудною, а серед кандидатів до КСУ є судді, які не можуть пояснити походження своїх статків.
«Вони мають величезні зарплати — від 100 до 300 тисяч гривень на місяць. Уявіть… вони мають недоторканість, вони не зважають на все, що відбувається в країні, на вимоги суспільства. Вони нікому не підзвітні, їх неможливо звільнити і притягнути до відповідальності. Ясно шо вони відірвалися від реальності і вважають що можуть робити все шо завгодно» — каже юрист.
Маселко зазначив, що судову реформу в Україні слід починати саме з реформування Вищої ради правосуддя, інакше результату не досягти.
«Ключова суть судової реформи — у перезавантаженні Вищої ради правосуддя. Це орган, який фактично керує судовою системою… Наші міжнародні партнери, експерти і громадськість кажуть, що вам потрібно перезавантажити в першу чергу ВРП» — каже Маселко і додає, що в Україні слід ухвалити нове судове законодавство. При цьому проект закону Зеленського він називає таким, що не є досконалим, але «його дуже легко виправити».
Зауважимо, що на відкритті з’їзду суддів голова Верховного суду Валентина Данішевська визнала, що в судовій системі є своя «п’ята колона». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Ми повинні показати, що, хоча ми і йдемо своїм шляхом, проводимо цей з’їзд, але ми запропонуємо в ці (судові – ред.) органи людей, у яких бездоганна репутація… І в судовій системі є своя «п’ята колона», але я впевнена, що ті люди, які забули про присягу або ті, хто вважає нашу присягу тільки фарсом, рано чи пізно підуть від нас – чи силами наших органів, або силами громадськості, але судова система з часом буде гідно виглядати серед інших державних органів і отримає належну повагу» — сказала Данішевська.
Джерело: “Київ”