Комісія Київради дозволила “втулити” хмарочос біля Майдану

20 Травня 2021 13:30

Земельна комісія Київради проголосувала за знесення історичної будівлі роботи відомих київських архітекторів В. Ніколаєва, А. Шварценберга і С. Рикачова на вулиці Грушевського, 4Б. Про це повідомляє ексдепутат Київради Олена Терещенко на своїй сторінці у Facebook.

Також депутат повідомила, що на місці знесеного історичного особняка планується побудувати багатоповерховий будинок і доклала в пості фотографії майбутнього проєкту. Планована споруда повинна стати найвищою в Києві.

“Забудовник і так званий “інвестор” (ТОВ “Грааль”), який із 2009 року безкарно довів пам’ятку до аварійного стану і в судовому порядку виніс пам’ятник із державного реєстру, щоб перебудувати його в багатоповерхівку, оскільки винесення з реєстру через Мінкульт ми кілька разів блокували! До речі низка так званих “охорон пам’яток” інститутів на замовлення забудовника намагалася довести, що будівля не має цінності і необхідність віддати ТОВ “Грааль”. Унікальний пам’ятник недавно (16 січня 2019 р.) палили!  

І ось, сьогодні депутати земельної комісії Київради вирішили зробити подарунок Табачнику у вигляді унікальної пам’ятки в центрі Києва!!! Тепер на її місці повинен вирости найвищий у Києві хмарочос!” – заявила Терещенко.

Також Олена Терещенко розповіла про те, що ТОВ “Грааль” не мало ніякого права власності на цю будівлю.

“ТОВ “Грааль” ніколи не отримував права власності на зазначену пам’ятку на вул. Грушевського, 4Б, Київська міська рада тільки коли надала без правових підстав ТОВ “Грааль” дозвіл на знесення будинку … Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно свідчить про те, що ТОВ “Грааль” ніколи не мало і не має ніяких прав власності на пам’ятку”, – повідомляє Терещенко.

Ексдепутатка нагадала також і про історичну цінність будівлі на вулиці Грушевського, 4Б.

“Будинок має дуже велику цінність, як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського біля вулиці Хрещатик, яка майже не збереглася, має унікальний внутрішній дворик. Завдяки системі сходів будинок є своєрідною сполучною ланкою між вулицями Грушевського та Хрещатиком і горою, на якій стоїть колишній Інститут шляхетних дівчат. Також цей будинок є прикладом багатоетапної дореволюційної забудови Києва: проєкт належить відомому київському архітектору В. Ніколаєву. Але у формуванні сучасного обсягу будівлі брали участь й інші київські архітектори – А. Шварценберг і С. Рикачов”, – повідомила Терещенко.

Джерело: “Українські новини”