На Євромайдані створили Стіну пам’яті про побиття людей Беркутом

8 Грудня 2013 09:22
kolo.poltava.ua

kolo.poltava.ua

Більше ста свічок і фотографії учасників Євромайдану до крові побитих «Беркутом» 30 листопада і 1 грудня – так виглядає імпровізована Стіна пам’яті, що вночі з’явилася біля Головпоштамту на Майдані Незалежності, повідомляє “Радіо Свобода”.

Свічки приніс сюди і запалив автор ідеї, активіст Михайло з Запорізької області.  «Коли я приїхав до Києва – я майже нічого не знав про ці події. Побачив ці фотографії побитих до крові людей, і спершу подумав, що це колаж з різних країн, з різних масових акцій. Коли зрозумів, що все це сталося в Києві протягом двох днів – я був шокований. Можливо, ці свічки на стіні змусять людей замислитися, зрозуміти, що такі речі не повинні повторюватися», – сказав Михайло.

Імпровізована стіна пам’яті – знаходиться біля одного з входів на Євромайдан. Перехожі зупиняються біля неї, а то й фотографуються поруч.

У ніч на 30 листопада під час силового розгону Євромайдану, і наступного дня, після побиття людей «Беркутом» під адміністрацією президента, постраждало понад 100 людей, з них – близько 50 журналістів. Щонайменше 9 потерпілих у тих сутичках тримають під вартою, за підозрою в організації провокацій.
ОБСЄ вимагає об’єктивного розслідування фактів побиття і покарання винних.