Як “розводять” киян: які шахрайські схеми сьогодні в топі

29 Травня 2016 13:30

image002_648“Сусід Сергій”, “Робота в Польщі”, невідома косметика за нечуваними цінами – українців продовжують обманювати шахраї, використовуючи для цього як нові, так і класичні способи.


Жертвам шахраїв в більшості випадків не доводиться розраховувати на справедливість: в міліції такі злочини рідко розкривають. Залишається тільки профілактика і готовність зустріти чергового брехуна у всеозброєнні.

“Сусід Сергій” – успішна московська схема

Зовсім недавно біля під’їздів киян стали з’являтися оголошення, стилізовані під рукописні. На них приємний усміхнений хлопець пропонує дешеві послуги комп’ютерного майстра. Деякі користувачі соцмереж навіть встигли похвалити “майстра Сергія” за незвичайну, свіжу і дуже вдалу презентацію послуг.

Те, що ховалося за оголошенням, виявилося не зовсім райдужним: “Зателефонувавши за номером, ти потрапляєш не так на Сергія, а на оператора” компанії з обслуговування ПК “. По телефону тобі обіцяють перевстановити Віндовс за 150 грн., А за фактом виписують рахунок на 2500 грн., додавши туди масу додаткових послуг – наприклад, 75 грн. за обтискача кабелю. При цьому необхідність в таких послугах зі мною ніхто не погоджував “- пише в своєму акаунті в” Фейсбук “Анна Нагорна.

Сусід Сергій, як з’ясувалося, “проживає” у всіх районах Києва. З чуток, цю шахрайську схему раніше успішно відпрацювали в Москві.

Таисия Стеценко / Корреспондент.net

Таисия Стеценко / Корреспондент.net


“Робота на дому” – класичний, але все ще успішний “розлучення”

На жаль, кількість людей, які вірять в великий заробіток без особливих зусиль, не зменшується. Цим і користуються шахраї, пропонуючи в газетних оголошеннях, через рекламу і оголошення в Інтернеті “просту роботу з гарантованим заробітком $ 100-1000”. Якщо звернутися за вказаними в оголошенні реквізитами, з’ясовується, що для заробітку потрібно:

набирати тексти по скановані документам;
послати лист на а / я, щоб отримати інформацію про вакансії;
перебирати пластикові кульки, відділяючи білі від чорних;
упаковувати подарунки;
“Клікати” за зазначеними посиланнями і багато іншого.

Немає сенсу докладно описувати всі ці схеми. Незалежно від пропонованої “роботи”, шахрая обчислити легко: він обов’язково вимагатиме від довірливого людини вступний внесок – нібито на оплату поштових витрат або в якості підтвердження серйозності намірів. Після сплати роботодавець, як правило, зникає. Сума внеску зазвичай невелика – в межах 50-100 грн – але достатня для стабільного доходу і безкарності шахрая. Чи не станете ж ви писати заяву в міліцію через втрачений “півгривні”? Цим і користуються організатори таких схем.

inspired.com.ua

inspired.com.ua


“Робота за кордоном” – як не стати жертвою псевдо-рекрутів

Криза в країні стимулював попит на роботу в забезпечених європейських країнах. Все більше наших співгромадян зацікавлені в такому заробіток, а при пошуку вакансій і допомоги в працевлаштуванні звертаються до посередників. На ринку працює маса шахраїв, що пропонують переважно роботу в Польщі та Норвегії. Щоб не залишитися з порожнім гаманцем або НЕ опинитися в ролі раба без паспорта на чужій території, слід ретельно перевіряти посередників.

Будь-яке кадрове агентство має бути сертифікованим і мати документ від країни, з якою співпрацює. У випадку з Польщею це повинен бути сертифікат від Rejestr Agencji Zatrudnienia, перевірити дійсність якого можна за посиланням http://stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz/wyszukiwarka. Якщо вже на цьому етапі агентство відмовляється пред’являти інформацію – біжіть від нього подалі.

Ще один важливий момент – офіційне агентство ніколи не стягує плату за посередницькі послуги. Ні 20, ні 50, ні 300 грн. не повинен платити здобувач. Всі витрати беруть на себе роботодавці, оплачуючи агентствам комісію. Єдине, за що посередникам дозволено стягувати кошти – так це за додаткові послуги: наприклад, за переклад документів. Але замовити його при бажанні можна і у інших фахівців. Ну і наостанок – краще взяти з собою всі пропоновані до підпису документи і показати їх юристу.

“Ремонт через посередників” – ні ремонту, ні грошей

Шахраї не обійшли стороною і ремонтно-будівельну галузь. Якщо не брати до уваги майже класичну ситуацію, коли якість ремонту залишає бажати кращого, а бригади, складеної з приїжджих, вже просто не існує, можна виділити ще дві поширених схеми. В обох – задіяний посередник або “бригадир”.

Перший випадок: за фактом готового ремонту до замовників приїжджає посередник і пророкує оплатити всю обумовлену суму. Після отримання коштів він зникає, а пізніше з’ясовується, що ніякого відношення до бригади він не має. Будівельники починають вимагати свої гроші, а деякі навіть йдуть на відвертий шантаж – наприклад, загрожують замурувати в стіні куряче яйце.

Другий випадок: посередник знаходить відповідну бригаду, після узгодження всіх тонкощів замовники вносять аванс – і посередник разом з будівельниками зникає. Щоб не стати жертвою такого “розводу”, потрібно попередньо письмово узгодити кошторис і підписати договір з паспортними даними та реквізитами виконавців. Цього достатньо, щоб в разі обману успішно звернутися в міліцію або суд.


Краса … в кредит під 40%

Багато дівчат вже стали жертвами “косметичних салонів”, що працюють під “брендом” подешевше (але насправді аферистів і брендів набагато більше). Використовувані шахраями НЛП-технології дозволяють обманювати навіть дуже критичних і недовірливих людей. Схема в більшості випадків одна: клієнтку запрошують на безкоштовну презентаційну косметологічну процедуру (найчастіше по телефону).

Чергова жертва приходить в прекрасно оформлений і обладнаний салон. Її зустрічає косметолог: красива, ввічлива, добре орієнтується в професії дівчина. В ході “діагностики” шкіри клієнтки з’ясовується – ситуація критична, і врятувати шкіру може тільки ряд професійних процедур, які потрібно робити щомісяця протягом року (або навіть довше). Клієнтці пропонують купити сертифікат та укласти договір на лікування вартістю в кілька десятків тисяч гривень. До того ж пропонується набір косметики з надзвичайною вартістю. До цього часу жертва вже готова на все.

У більшості випадків з’ясовується, що дозволити таку суму на оплату процедур клієнтка не може. Тут же з’ясовується, що “тільки сьогодні і тільки зараз” компанія може дати їй істотну знижку – але за умови, що сертифікат буде оформлений в розстрочку. “Оброблена” жертва віддає свій паспорт на оформлення договору і підписує папери не дивлячись. Вона налякана і бажає, у що б то не стало врятувати свою шкіру.

Що з’ясовується в результаті? Розстрочка оформляється як банківський кредит з абсолютно немислимими відсотками (приблизно від 40%). Ці відсотки і є заробіток шахраїв. На одному місці вони працюють не більше місяця-двох: зібравши “врожай”, вони закривають орендований офіс і переїжджають в інше місто.

Замість післямови

Щоб отримувати якісні послуги, не ризикуючи своїм гаманцем, слід користуватися перевіреними сервісами, компаніями, рекомендаціями. А найкращий варіант – якщо ви зможете вибирати будівельників, комп’ютерних майстрів, косметологів та інших фахівців з справжнім відгуками і платити тільки за фактом.

Джерело: domik.ua