25 Серпня 2016 15:35
26 серпня у Києві відбудеться урочисте відкриття пам’ятника Богдану Ступці
На 26 серпня заплановано також відкриття виставки “Я – Богдан”, присвяченої акторові, повідомляє ZN.ua

26 серпня в 12:00 на Байковому кладовищі відбудеться відкриття пам’ятника акторові театру і кіно, лауреату Шевченківської премії Богдану Ступці. Крім того, в Міжнародному аеропорту Бориспіль також буде відкрита виставка “Я – Богдан”, присвячена великому акторові. Заходи приурочені до 75-річчя Ступки.

Відкриття виставки заплановано на 16:00. Вона стане унікальним прецедентом, оскільки вперше в аеропорту з’явиться образ легендарного Ступки. В основі виставки – 100 фото з сімейного архіву актора і графічні роботи Сергія Якутовича. Кожен стенд буде супроводжуватися цитатами критиків або висловлюваннями самого Ступки українською та англійською мовами.

Виставка є елементом і концепцією майбутньої книги “Ступка”, яка буде представлена на Львівському форумі видавців 15 вересня.

“Ступка був для нас “необхідним стрижнем світобудови”. Такі люди гармонізують світ, служать мірилом порядності та обдарованості. І ось коли з цієї світобудови вилучається такий стрижень, як Ступка, тоді і починається хаос, лихо, війна. Нікому врівноважити “ваги”, нікому остудити запал божевілля, розбрату, хаосу…”, – згадує про актора Олег Вергеліс, редактор відділу культури DT.UA та відомий театральний критик.

Богдан Ступка помер 22 липня 2012 року в Києві на 71-му році життя. Він народився 27 серпня 1941 року в селищі Куликів (Львівська область). З 1999 по 2001 роки Ступка був міністром культури України. Актор 10 років керував столичним академічним театром ім. І.Франка.