Чому хочеться солодкого: дієтологи назвали головні причини

18 Серпня 2016 12:33

62196_0Вчені провели дослідження, щоб з’ясувати, що викликає непереборну тягу до солодкого.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на  “Обозреватель“.

Далеко не всі можуть пройти  повз кондитерський магазин або відмовитися від шматочка шоколаду до чаю. Чому ж одні спокійно обходяться без солодощів, а інші відчувають без них справжню “ломку”?

1. Нерегулярне харчування

Є люди, які харчуються 1-2 рази на день, аргументуючи це браком часу або просто відсутністю бажання. Вранці їсти не хочеться, протягом дня легкий перекус – цукерки і печиво, зате ввечері – ситна вечеря.

Коли проміжки між їжею становлять понад 4 години, рівень цукру в крові миттєво знижується. У мозок відразу ж надходить сигнал тривоги: необхідно терміново вирішувати проблему. А швидко підняти цукор в крові можуть тільки солодощі.

2. Постійні збої в харчуванні

Якщо в раціоні бракує білка і вуглеводів, організм відгукується на це почуттям голоду і бажанням швидко його вгамувати, з’ївши щось солодке. Білок і складні вуглеводи (наприклад – каші) залишають після себе довге відчуття ситості і рівномірно забезпечують організм енергією.

3. Стреси

Найчастіше свої печалі, переживання ми намагаємося «заїсти» ласощами. Це відбувається тому, що солодкі продукти стимулюють вироблення серотоніну – гормону радості, своєрідного антидепресанту, який підвищує настрій.

 4. Постійні заборони

Забороняючи собі солодке, ви ще більше підсилюєте до нього тягу. Дієтологи радять час від часу дозволяти собі ласощі. Щоб не об’їдатися солодким, їжте його на ситий шлунок.

5. Нестача мікроелементів

Залежність від солодкого може виникати на тлі нестачі в організмі хрому, який бере активну участь у вуглеводному обміні, нормалізує проникність клітинних мембран для глюкози і підвищує сприймання клітинами інсуліну. Достатня кількість хрому міститься в пивних дріжджах, печінці, цільних зернових культурах, картоплі; горіхах, маці, сушених фініках, насінні соняшнику, пророслих зернах пшениці та у хлібі з висівками.

6. Надлишок солодощів

Прості вуглеводи, що містяться в солодких продуктах, швидко засвоюються в кишечнику, через що різко зростає рівень цукру в крові. У відповідь підшлункова залоза виробляє інсулін, який не тільки розподіляє глюкозу по клітинам організму, але і стимулює апетит, тим самим підвищуючи тягу до солодкого.

7. Звичка

Дуже часто надмірна любов до солодкого є не більше ніж звичкою. Потрібно знайти способи від цієї звички відмовитись.

8. Прагнення схуднути

Занадто захоплюючись урізанням калорій, організм відповідає на прагнення їсти якомога менше тягою до солодкого.