Через організовану злочинність українська економіка «пасе задніх», – політолог

27 листопадаа 2017 12:25

 Політолог, керівник Київського осередку політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко впевнений, що організована злочинність є одним з головних факторів, які заважають зростанню української економіки.

«Черговий антирейтинг, до якого потрапила Україна – «топ-25 країн, де організована злочинність має великий вплив на бізнес», ілюструє той кризовий стан в якому наразі перебуває наша вітчизняна економіка.  У рейтингу зі 137 країн наша держава перебуває на 113 місці, випередивши у списку Тринідад і Тобаго та Домініканську Республіку.  Звісно, організована злочинність не тільки вбиває бізнес, але й гальмує інвестиції, міжнародне співробітництво та мільйонні контракти, підтримку національних стартапів», –  переконаний він.

Фінансова безпека  бізнесу є  однією з головних умов   стабільної, успішної і довготривалої роботи, розвитку, можливості протистояння зовнішнім та внутрішнім загрозам. На думку Федоренка, організована злочинність   пов’язана з   загальноекономічною  ситуацією в країні, позначається на   нестабільності податкової, кредитної і страхової політики, рівню інфляції, валютній політиці, тощо

«Українська економіка «пасе задніх». Черговий антирейтинг – ще один привід суспільству зрозуміти як працює влада, а владі врешті решти перейти від монологів до серйозної роботи», – вважає Федоренко.

Нагадаємо,  Україна увійшла до топ-25 світового антирейтингу  у рейтингу Світового економічного форуму щодо організованої злочинності. Інформацію щодо країн було зібрано на основі даних 2015-2016 років. Відповідно до них, країни отримували оцінки від фахівців від 1 до 7, де 7 означає, що організована злочинність не має впливу на бізнес, а 1 – що має на нього значний вплив. До рейтингу увійшли 137 країн, Україна у ньому посіла 113 місце з індексом 3,9. Наша держава випередила у списку Тринідад і Тобаго (114 місце), Домініканську Республіку (115 місце), Італію (123 місце) і Перу (129 місце). Останнє місце в рейтингу посідає центральноамериканський Сальвадор з індексом 1,5.