Повітря та вода не несуть небезпеки для життя і здоров’я киян – Головний санітарний лікар України

17 Червня 2015 09:57
www.meteoprog.ua

www.meteoprog.ua

Фахівці Державної санітарно-епідеміологічної служби розповіли про наслідки пожежі на нафтобазі «БРСМ-Нафта» для здоров’я киян та мешканців Київської області, інформує Урядовий портал.

Оскільки внаслідок пожежі факел диму було видно неозброєним оком на значній території Київської області та у місті Києві, зрозуміле занепокоєння мешканців щодо впливу наслідків пожежі на стан їхнього здоров’я.

Головний державний санітарний лікар України Святослав Протас запевнив киян та жителів Київщини, що повітря та вода в регіоні не несуть небезпеки для їхнього життя і здоров’я.

Фахівці Держсанепідслужби України щоденно проводять дослідження повітря у Києві та області. Перевищень максимально допустимих разових концентрацій рівнів забруднення атмосферного повітря не виявлено. Такі самі результати оголосили і працівники лабораторії гігієни повітря та оцінок ризику Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України, які проводили  короткотермінові виміри за допомогою медико-екологічної лабораторії.  Факел диму від пожежі піднімався високо вгору, і розсіювався в атмосфері.

«Вже маємо результати дослідження 23 проб ґрунту на вміст важких металів, 62 проб води із колодязів, 24 проб води з поверхневих водойм.  Сліди нафтопродуктів у колодязній воді, а також у зразках із поверхневих водойм відсутні», – повідомив Святослав Протас.

Держсанепідслужба України разом із дільничними лікарями проводить на Київщині санітарно-просвітню роботу щодо виявлення людей, які мають певні скарги, симптоми або прояви токсичних отруєнь. До нинішнього часу до лікарів таких звернень не зафіксовано.

У найближчих до осередку пожежі селищах місцями на будинки та городи мешканців осіла сажа, яка не несе суттєвої загрози здоров’ю людини. Санітарні лікарі області досліджують зразки ґрунту і води з криниць. За результати досліджень вміст нафтопродуктів у зразках нижче чутливості методу (<0,3 мг/дм3).

Для оцінки ризику для здоров’я населення Київщини у довгостроковій перспективі Держсанепідслужба України звернулася по експертно-технічну підтримку до Представництва ВООЗ в Україні.

Із результатами досліджень повітря у Києві та Київській області можна ознайомитися на сайтах головних управлінь Держсанепідслужби України у цих регіонах.